Memur-Sen’den akademisyenlere ilginç çağrı

Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenlerle buluşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, akademisyenlere ‘darbesavar olma ve Eğitim Bir-Sen’de örgüt...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenlerle buluşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, akademisyenlere ‘darbesavar olma ve Eğitim Bir-Sen’de örgütlenme’ çağrısı yaptı.

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenlerle Antikkapı Restoran’da dün düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Sendikal Buluşma ve Tanışma” konulu toplantıya Memur-Sen Sakarya Bölge Temsilcisi Yusuf İlker Şahin, Birlik Haber-Sen Genel Sekreteri Gürbüz İnaltekin, Kocaeli Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Abut, Prof. Dr. Recep Tarı, Prof. Dr. Bekir Çakır, Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü’nden Doç. Dr. Nihat Kaya, Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şubesi yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri katıldı.

‘DARBESAVARLAR OLMALIYIZ’
Kahvaltıda konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu, Türkiye’deki eğitim ve sendikalaşamama sorunlarına değindi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise darbelere karşı eğitimcilere önemli görevler düştüğünü savunarak, “Darbecilere karşı darbesavarlar olmazsak, bilimsel çalışmalara öncülük etmezsek örgütlü olmamız hiçbir şey ifade etmez. HSYK, Anayasa Mahkemesi ve YÖK gibi kurumlar darbenin ürünleridir. YÖK’ün halka yönelik olması için çok uğraştık fakat hala YÖK halka yönelik olarak çalışmıyor. Anayasa öyle bir düzenlenmeli ki kötü niyetli kişiler bile halka kötülük yapamaz hale gelsin” diye konuştu.

ÖRGÜTLENME ÇAĞRISI
Üniversite hocalarının örgütlenmenin önemini derslerde anlatmasına karşın kendilerinin örgütlenmede yetersiz kaldıklarına dikkat çeken Gündoğdu, “Üniversiteler Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi taşların başlandığı ama köpeklerin salındığı yerler olmayacak. Artık 7 bin civarı Eğitim Bir-Sen üyesi öğretim görevlisi var ve ben bundan sonraki toplantıya Kocaeli Üniversitesi Şubesi Başkanlığı’na gelmek istiyorum, inşallah en kısa sürede kurulur” dedi. Gündoğdu, 9 yıl boyunca “Kanarya Severler Derneği Yasası gibi bir yasayla yönetildiklerini belirterek, kamu toplu görüşmelerle ilgili Anayasa değişikliğini kendilerinin sağladığını belirtti.

27 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR