Ulugazi İlkokulu’nda kantin krizi

İzmit Ulugazi İlkokulu’nda kantin krizi yaşanıyor. Okul kantini için açılan 4 ihaleden hiçbirine alıcı çıkmadıUlugazi İlkokulu’nda kantin krizi yaşanı...

BÜYÜT


İzmit Ulugazi İlkokulu’nda kantin krizi yaşanıyor. Okul kantini için açılan 4 ihaleden hiçbirine alıcı çıkmadı
Ulugazi İlkokulu’nda kantin krizi yaşanıyor. 4 defa ihaleye açılan okul kantinine, ihale açılış fiyatının yüksek olması sebebiyle 4 ihalede de alıcı bulunamadı.
FİYAT NİYE DEĞİŞMEDİ?
2012-2013 eğitim öğretim yılının bitmesiyle Ulugazi İlkokulu’nun kantini, yapılan ihalelerde alıcı bulunamayınca açılamadı. 2013-2014 eğitim öğretim yılının başladığı günden beri okul kantininin kapalı olması öğrencileri mağdur ediyor. Alıcı bulunamadığında düşmesi gereken ihale fiyatlarının, üç gün önce 4’üncüsü yapılan Ulugazi Okul Kantini ihalesinde hiç değişmediği iddia edildi. İlk ihalenin başlangıç fiyatı olan 3.500 TL alıcı adayları tarafından yüksek görüldüğü için ihaleye giren olmadı. Ardından yapılan diğer üç ihalede de başlangıç fiyatının aynı olması alıcı adaylarının fikrini değiştirmedi ve kantine alıcı bulunamadı.
OKUL AİLE BİRLİĞİNE KALABİLİR
Yapılan ihaleler sonucunda işletmeci bulunamayan kantin, öğrencilerin daha fazla mağdur olmaması için Ulugazi Okul Aile Birliği’ne kalabilir. Böyle bir durumda kantinin vergi vermeyecek olması ve tüm gelirlerin okula kalacak olması, okul yönetimi ile ilgili birtakım iddiaların ortaya atılmasına neden oldu. İhaleye giren adaylar ve öğrenci velileri, “Niçin ihalenin başlangıç fiyatı değişmeyerek öğrenciler mağdur ediliyor?” sorusunun cevabını öğrenmek istediklerini söylediler.
ESKİ İŞLETMECİ DE MAĞDUR
Kantinin kapalı olmasından dolayı öğrencilerin yanı sıra, kantinin eski işletmecisi de mağdur durumda. Kantin eski işletmecisi mağduriyetini şöyle açıkladı: “Eski kantinciye 8 bin TL demirbaş bedeli ödedim. Kantin değiştiğinde yeni gelecek kişiden de aynı miktarı ben alacaktım”. Kantinin açılan ihalelerde satılamaması ve okul aile birliğine kalacak olmasının kendisini düşündürdüğünü ifade eden eski işletmeci, böyle bir durumda alması gereken 8 bin TL’yi alamayacağını dile getirdi. Konuyla ilgili Okul Müdürü Necati Kal ile görüştüğü söyleyen eski işletmeci, “Okul Müdürü Necati Kal ile bu konuyu görüştüm. Kantinin açılan ihalelerde satılamaması durumunda Okul Aile Birliği’ne kalacağını, bu durumda almam gereken 8 bin TL’yi alamayacağımı söyledi” dedi. İşletmeci, yetkililerden hem öğrencilerin hem de kendi mağduriyetinin giderilmesini istedi.

27 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

emrah - işletmeci bulunabıldımı teklıfler hala açıkmı

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 09:36
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR