Gençler Girişimcilik Kampı’na davetli

Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan Teknopark ve Teknokent firmalarının kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik eğitimlerin organize edilmesi, bölgede...

Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan Teknopark ve Teknokent firmalarının kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik eğitimlerin organize edilmesi, bölgedeki girişimcilik kapasitesinin arttırılması, nitelikli girişimcileri bölgeye çekmek amacıyla MARKA ve MARTEK arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş. (MARTEK) Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ile ilgililer katıldı.

 

TEKNO-GİRİŞİMCİLİK KATEGORİSİNE YÜKSELDİ

İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında ‘Girişimcilik Kampı’ gibi organizasyonlarda ortak faaliyetlerin düzenlenmesi ve Doğu Marmara Meslek Yatırımcı Ağı çalışmalarında işbirliği kurulması gibi çalışmalar, kurumlar tarafından ortak yürütülecek. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatih Akbulut, “Bu işbirliği protokolü ile girişimcilik konusundaki çalışmalarımızı tekno-girişimcilik kategorisine yükselttik” dedi.


ORTAK ÇALIŞMA

Girişimcilik eğitimi alanındaki faaliyetlerini arttırdıklarını da kaydeden Akbulut, “Bu sene ikincisi düzenlenecek olan ‘Girişimcilik Kampı’ organizasyonunda ortak çalışma yürütecek olan kurumlara ve girişimcilere yeni kapılar açmayı, eğitimli girişimciler ile çalışıp onları desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

 

30 KİŞİYE UYGULAMALI EĞİTİM

Orhan Çömlek ise AR-GE alanındaki çalışmalara destek olmak için bu yatırımı yaptıklarını söyledi. ‘Girişimcilik Kampı’ eğitim programında, inovatif iş fikri olan yeni girişimcilere deneyimli eğitmenler aracılığı ile 30 kişiye teknik ve uygulamalı eğitimler verilecek. Konaklamalı olarak 07-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan eğitim programında, katılımcılar TÜSSİDE’nin misafirhanesinde ağırlanacak.


25 BİN LİRA DESTEK

Girişimcilik Kampı eğitimi sonrasında 30 katılımcının hazırladığı projeler arasından seçilen en başarılı projenin sahibine 25 bin TL’lik ekonomik destek verilecek. Fatih Akbulut ve Orhan Çömlek tüm gençleri Girişimcilik Kampı’na davet etti.  Katılımcı olmak isteyenler internet üzerinden www.girisimcilikkampi.org adresindeki formu doldurarak başvuru yapabiliyor.

12 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR