Yavuz Ulugün’den, ‘Yaşama Dair’

Yazarın 1890 yılındaki İzmit şehrinin ticari ve ekonomik profilini anlattığı toplantı renkli görüntülere sahne oldu. O yıllarda İzmit’te ticari ve ek...

Yazarın 1890 yılındaki İzmit şehrinin ticari ve ekonomik profilini anlattığı toplantı renkli görüntülere sahne oldu. O yıllarda İzmit’te ticari ve ekonomik hayata katılan Türkler ve gayrimüslimlerin milliyetlerine göre hangi meslek gruplarında ticari faaliyetlerde bulunduğu Ulugün tarafından ayrıntılarıyla anlatıldı.

 

SEMİNERİ KUTABINA YAZACAK

Ayrıca Yavuz Ulugün’ün anlattığı konuların ağırlıklı bölümünün yakın zamanda yazarın piyasaya çıkacak 13. kitabında da yer alması da merak uyandırdı. Ayrıca o dönemlerde ticari yaşamda ekonomiye destek veren kişilerin büyük bir çoğunluğunun Ermeni, Rum ve Yahudi İzmit vatandaşlarından oluştuğuna dikkat çekmesi ve bu insanların neden bugün aramızda olmadığı hususu da konuşulan bir başka konu oldu.

 

ETKİNLİKLER SÜRECEK

Öte yandan Nicomedia Kültür Platformu adına ÇEKÜL ve Nicomedia Akademi Derneği Başkanı Numan Gülşah, 29 Aralık günü saat 18.00’de Şair Özkan Mert’in hayat hikayesini anlatan bir kısa filminin yayınlanacağını dile getirdi.

23 Aralık 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR