Girişimcilik eğitimi başlıyor

KO-MEK, İŞKUR, KOSGEB ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinde yeni bir girişimcilik eğitimi düzenleniyor. Hayata geçirilecek olan “Uygula...

KO-MEK, İŞKUR, KOSGEB ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinde yeni bir girişimcilik eğitimi düzenleniyor. Hayata geçirilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin” tanıtımı dün Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Burhan Kasım Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTIDA

Düzenlenen tanıtım toplantısına katılım da oldukça geniş oldu. Toplantıda AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Serpil Büşra Namlı, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, KOSGEB Müdür Vekili ve KOBİ Uzmanı İbrahim Usta Ömer, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve meclis başkanları hazır bulundu.

 

GİRİŞİMCİLİKTE ÇABANIN  ÖNEMİNİ VURGULADI

Toplantıda konuşan KOSGEB Müdür Vekili İbrahim Usta Ömer, “KOSGEB olarak son 5 yıl içerisinde girişimcilik kursları ve girişimcilerin desteklenmesi hususunda çalışmalar yaptık. Yeni kurulan işletmelerimizin yere kök salmalarını sağlamak ve girişimlerini sürdürebilmeleri için çalışıyoruz. Girişimcilerin ülke içindeki sayılarını artırmayı amaçlıyoruz. Girişimciler çıktıkları piyasada var olan riskler hakkında bilgi sahibi yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

“İCRAATA GEÇMEKTE EKSİKLİĞİMİZ VAR”

Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk de, “Devletimiz girişimcilik yapan herkese destek oluyor. Ülke olarak bizim işi icraatla bağlanmasında eksikliğimiz var. Bu tür eğitim programları ile bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise, “KO-MEK vatandaşlarımızı hayatta hazırlayan ve eğitim veren bir kurum. Toplumundaki kadınlar bu kurslar sayesinde “İş hayatında ben de varım” diyor. Kadın girişimcilerimiz ekonomik hayata katkıda bulunuyorlar artık” diye konuştu.

 

AHİLİK TEŞKİLATINA DEĞİNDİ

Programda söz alan AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da, Ahilik geleneğindeki alanında uzmanlaşma ve dayanışmayı hatırlattı. Katırcıoğlu, şöyle konuştu: “Ahilik geleneğimizde meslekte uzmanlaşma var. Bunun gibi çalışmalar içimizde var olanı ortaya çıkarıyor. KO-MEK’in de önemi büyük. Ben de KO-MEK’te geleneksel el sanatları eğitimi aldım” diye konuştu.

 

70 SAAT EĞİTİM

Başvuruların KO-MEK kurs merkezlerinde doldurulacak formlar ile yapılacağı eğitimler talebe göre her ilçede açılabilecek. 9 gün boyunca, günde 8 saat süreli olacak ve dersler toplam 70 saat devam edecek. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimciler, KOSGEB’in girişimcilik desteğine başvuru hakkı kazanacak. Bilal AKPINAR

03 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR