KO-MEK Mezunları iş bulmaya devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’na (KO-MEK) katılıp ve...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’na (KO-MEK) katılıp ve burada aldıkları sertifikalar sayesinde iş sahibi olanların sayısı her geçen gün artıyor. İş sahibi olanlardan biri de Müslim Timur, KO-MEK edinmiş olduğu teknik bilgiler sayesinde iş bulanlar kervanına katıldı.

İŞVEREN MESLEK VE DENEYİM İSTİYOR
KO-MEK Kursları’nın Kaynakçılık kursiyeri Müslim Timur, almış olduğu sertifika ve kazanmış olduğu deneyim sayesinde Özel bir şirkette iş sahibi oldu. Timur, KO-MEK’ten edinmiş olduğu bilgilerin ve deneyimlerin hayatını kolaylaştırdığını ifade ederken, “KO-MEK Seka Kaynak Atölyesi Kurs Merkezi’nde Kaynakçılık eğitimi aldım. Kurs Merkezi eğitimden sonra kendine güveni olan bir kişi olarak iş aramaya başladım. İş ararken işverenler tarafından belgem sayesinde işe alınan ben oldum. Çünkü artık kazanmış olduğum vasfım ile birlikte edinmiş olduğum bir mesleğim vardı. KO-MEK sayesinde edindiğim meslek sayesinde iş sahibi oldum” dedi.

SIKINTILAR KOMEK İLE BİTTİ
Timur, KO-MEK sayesinde iş sahibi olmasıyla ekonomik sıkıntılarının bittiğini ifade etti. Kurslara başladığından beri hayatında gözle görülen değişikliklerin yaşandığını belirten Timur, “ Çok sıkıntılı günlerimizde bile KO-MEK’ teki hocalarımız bizlerin sıkıntılarıyla ilgilendi bizlere sürekli yardımcı oldular. Meslek sahibi olanların iş bulmakta sıkıntı çekmeyeceklerini söyleyip, bizlere moral verici konuşmalar yaparak, meslek adına hırs yapmamıza yardımcı oldular. Görmüş olduğumuz desteklerin faydasını işe başlayınca fark ettim’’ dedi.

TİMUR’DAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
Kaynakçılık kursiyeri Müslim Timur, “KO-MEK mesleği olmayanlar için güzel bir fırsat. Bizlere sınırsız olanaklar sağlayan, Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Çalışmaların başarıyla devam etmesini istiyorum” diye konuştu.

25 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR