Kartepe Belediyesi camilerde çevre düzenlemesi yapıyor

Cami çevresini dekoratif taş duvarla çeviren ve prefabrik tuvalet kazandıran ekipler bahçe peyzaj çalışmalarını da ocak ayında bitirmeyi hedefliyor....

BÜYÜT

Cami çevresini dekoratif taş duvarla çeviren ve prefabrik tuvalet kazandıran ekipler bahçe peyzaj çalışmalarını da ocak ayında bitirmeyi hedefliyor.

 

Kartepe Belediyesi ibadethanelerin eksikliklerinin giderilmesinin yanı sıra, kent estetiğine uygun düzenlemeleri gerçekleştirmeyi Abdülhamithan Camii Bahçe düzenleme çalışması ile sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen Ataşehir Mahallesi’ndeki Abdülhamithan Camii bahçesindeki düzenleme çalışmalarında ekipler sona yaklaştı.

 

Cami Cemaatinden Üzülmez’e Teşekkür

Belediye ekipleri cami bahçe düzenlemeleri kapsamında toplam 3700 metrekarelik alanın 1100 metrekaresini yeşil alan olarak düzenliyor. Bahçe alanında 850 metrekarelik alanı dekoratif baskı beton ile yürüyüş alanı olarak düzenleyecek ekipler, cami bahçe çevresini 240 metretül taş duvar ile dekoratif bir görüntüye bürüdü. Cami cemaatinin ihtiyacı olan bayan abdest alma yeri ve tuvaletlerin yer aldığı prefabrik yapının montajını da tamamlayan ekipler, bahçe alanında sert zemin ve peyzaj çalışmalarını da ocak ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

 

Abdülhamithan Cami yönetimi ve cemaati, ihtişamı ile bölgenin güzide yapısı olan bu ibadethanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında, cami bahçe düzenleme çalışmalarından duydukları memnuniyet için Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler.

02 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR