Özel Güneş İlkokulu Bosnalı öğrenci ağırladı

      Bosna Savaşı’nda aileleri Suriye’ye, Mısır’a, Cezayir’e ve diğer komşu ülkelere göç eden ailelerin çocukları olan 40 öğrenci Gölcük’e geldi. Sar...

BÜYÜT

 

 

 

Bosna Savaşı’nda aileleri Suriye’ye, Mısır’a, Cezayir’e ve diğer komşu ülkelere göç eden ailelerin çocukları olan 40 öğrenci Gölcük’e geldi. Saraybosna Devlet Üniversitesi’nde Tarık Obloviç’in ve Türk-Boşnak Kültür Merkezi Vakfı görevlisi Alaaddin Özalay’ın önderliğinde bu yıl Gölcük’e gelen Bosna Hersekli öğrenciler, ilçenin ilk ve tek özel okulu olan Özel Gölcük Güneş İlkokulu’nu ve Özel Beyaz Zambak Anaokulu’nu ziyaret etti. Yaş aralığı 2 ile 16 arasında olan öğrencilerin miniklere ilgisi büyüktü.

GÜZEL PROJELER

Al- Amal Okulu yetkilileri de, hem anaokulunu hem ilkokulu çok beğendiklerini ifade ederek okulun eğitim sistemi ile manevi değerlerinin kendi okullarınınki ile benzerlikler gösterdiğini belirtti.  Gölcük Güneş İlkokulu ile güzel projeler yapabileceklerini ekleyerek, yetkilileri ile iletişim içerisinde olmak istediklerini belirttiler. Bosnalı öğrenciler ile Gölcük Güneş İlkokulu öğrencileri İngilizce olarak kısa bir sohbet gerçekleştirdikten sonra birlikte renkli fotoğraflar çekildiler.

HEDİYE VERDİLER

Yetkililer Özel Gölcük Güneş İlkokulu ve Özel Beyaz Zambak Anaokulu yönetimi ile öğrencilerine misafirperverliklerinden ve dostluklarından dolayı teşekkür ederek hediyelerini takdim etti.  İki grup arasında kısa sürede gerçekleşen samimiyet ve dostluk görülmeye değerdi.

11 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR