Yeşil alanlarda yoğun çalışma var

Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bir taraftan yeni parklar yapılırken, bir taraftan da mevcut parklarda yenileme çalışmasının yanı...

BÜYÜT

Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince bir taraftan yeni parklar yapılırken, bir taraftan da mevcut parklarda yenileme çalışmasının yanı sıra kentteki yeşil alanlarda bakım, onarım çalışması sürdürülüyor.

 

ÖĞRETMENLER PARKI YENİLENİYOR

İzmit Belediyesi tarafından Körfez Mahallesi’nde bulunan Öğretmenler Parkı baştan sona yenileniyor. Yeşilkent Sokak ile Heyecan Sokak arasındaki parktaki yenileme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Öğretmenler Parkı’ndaki yeşil alanların tamamen elden geçirildiğini, park içerisindeki çocuk oyun gruplarının yenilenerek zeminin kauçukla kaplandığını, insanların spor yapabilmeleri için kondisyon aletlerinin monte edildiğini, yeni oturma grupları ve kamelyalar konulduğunu söylediler.  Sona yaklaşılan çalışma ile Öğretmenler Parkı’nın çok daha modern ve kullanışlı hale geldiği bildirildi. Bölge sakinleri yapılan çalışma için Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

PARKLARA KORKULUK

Bu arada İzmit Belediyesi ekipleri, parklarda korkuluk çalışması da yapıyor. Özellikle eğimli ve dik yerlerdeki parklarda olası tehlikeye karşı başlatılan çalışma ile 1,5-2 metre yüksekliğinde demir korkuluk yapılıyor. Şimdiye kadar 5 parkta çalışmanın tamamlandığı, diğer parklardaki çalışmaların da belirli bir program çerçevesinde devam ettiği bildirildi.

 

YEŞİL ALANLARDA BAKIM

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yeşil alanlarda bakım onarım çalışması yapıldığı öğrenildi. Verilen bilgiye göre Karabaş Mahallesi Hisar Geçidi’ndeki orta refüj, Halkevi Balıkçılar çarşısındaki yeşil alanlar, Acısu’daki orta refüj ve Yeni Cuma Camii çevresindeki yeşil alanlarda budama, toprak serimi, eksilen bitkilerin tamamlanması ve çimlendirme çalışmaları tamamlandı.  Yapılan çalışma ile söz konusu bölgelerin çok daha estetik hale geldiğini söyleyen yetkililer, kentin diğer yerlerinde de benzer düzenlemelerin devam ettiğini söylediler.

24 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR