Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun eğitimine katıldı

DEMİRKAZIK’TA EĞİTİM ALDI İlk iki eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan ve Niğde’ye bağlı Demirkazık Köyünde 1 bir haftalık ileri kaya eğitimini...

BÜYÜT

DEMİRKAZIK’TA EĞİTİM ALDI

İlk iki eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan ve Niğde’ye bağlı Demirkazık Köyünde 1 bir haftalık ileri kaya eğitimini de başarıyla tamamlayan Sinan Fakir, 7-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Isparta'da yapılması planlanan Yaz Arama Kurtarma Eğitimi'ne katılmaya hak kazandı. Yaklaşık 160 kişilik dağcı ekibi, Niğde’de Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk sunma törenin ardından, otobüsle Demirkazık köyüne doğru yola çıktı. Dağcılar burada çadırlarını kurduktan sonra Cimbar Vadisi’ndeki kayalık alanda bir hafta boyunca ileri kaya eğitimi aldı.

 

FAKİR: EĞİTİMLER 2 YIL SÜRDÜ

Dağcılık eğitimlerinin 2 yıl sürdüğünü belirten Sinan Fakir “Türkiye Dağcılık Federasyonu´nun düzenlemiş olduğu 8 aşamalı eğitimin 3’üncüsü olan ileri kaya eğitimlerinde, ilkyardım ve kurtarma bilgisi, teknik malzeme kullanımı, tırmanış organizasyonu, serbest iniş ve çıkış çalışmaları, yükseklik fizyolojisiyle ilgili temel bilgi, ipten ipe diğer ipe geçiş, sırtta arkadaşını indirme, harita ve pusula kullanımı, lider tırmanış koordinasyonu, zorluk dereceleri cetveli, kaya tırmanışı ve dağcılık için antrenman, çift ip, ikiz ip ve yapay tırmanış tekniği, çevre ve doğa koruması konularında eğitim aldık” dedi.

 

RUSYA DA ELBRUS’A ÇIKACAKLAR

Kocaeli Dağcılık Kulübü Tarafından her yıl düzenli olarak yurt içi ve yurt dışı şeklinde organize edilen 17 Ağustos Deprem Şehitleri’ni Anma tırmanışı bu yıl da 14-22 Ağustos tarihleri arasında, ilimizden 6, diğer illerden de katılacak 5 dağcı ile birlikte Rusya’nın Kabardey-Balkarya'da bulunan 5 bin 642 metre  yükseklikte  olan Avrupa’nın en yüksek dağı olan Elbrus’ta gerçekleşecek.

26 Haziran 2015 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR