Kaplan: Bu işin iktidarı muhalefeti olmaz!

Güney Kore’nin başkenti Seul’den konuyla ilgili açıklama yapan Kaplan; Gebze’mize üniversiteyi kazandıran herkese teşekkür ettiğini belirterek, iktida...

Güney Kore’nin başkenti Seul’den konuyla ilgili açıklama yapan Kaplan; Gebze’mize üniversiteyi kazandıran herkese teşekkür ettiğini belirterek, iktidar muhalefet hepimizin desteklediği ve istediği bir projedir. Konuyla ilgili komisyon toplantılarında gereken desteği gösterdiğini ve kapsamlı bir üniversite olması noktasında gereken adımların atılması gerektiğinivurguladığını, üniversiteyle ilgili olması gereken her şeyin yapılmasıyla ilgili defalarca konuştuğunu belirtti.

Meclisten geçen haliyle, Gebze Üniversitesinin beklentilerin altında olduğunu vurgulayanKaplan; Bu işin iktidarı-muhalefeti olmaz,Gebze’ye yapılan her yatırımın arkasındayız ve sonuna kadar destekliyoruz dedi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’le, Güney Kore’ye yapılan ziyarette, siyasetçilerin yanısıra iş adamlarıyla da yapılan görüşmelerde ileri teknoloji şirketlerin Kocaeli ve Gebze bölgesine yatırım yapmaları noktasında da temaslardan bulunan Kaplan, Kocaeli’nin bu anlamda stratejik önemini Güney Kore’nin dev şirketlerine aktardı.

İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin en önemli ayağını Türkiye'de yatırım yapanGüney Kore sermayeli şirketlerin oluşturduğunu belirten Kaplan, Kore’nin, Avrupa ve Ortadoğu’ya açılan kapısının Türkiye olduğunun da altını çizdi.

İlerleyen günlerde Güney Kore’ye yapılan bu ziyaretin önemli ayrıntılarını Kocaeli vekilimiz Mehmet Hilal Kaplan’dan sizlere aktaracağız.

22 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR