Genç Avukatlarda başkan Selman Yaray

Av. Fırat Sinik ve Av. Selman Yaray’ın aday olduğu seçimde 419 avukatın oy kullanma hakkının bulunduğu bildirildi. Av. Umut Gümüş Konferans Salonu’nd...

Av. Fırat Sinik ve Av. Selman Yaray’ın aday olduğu seçimde 419 avukatın oy kullanma hakkının bulunduğu bildirildi. Av. Umut Gümüş Konferans Salonu’nda yapılan kongrede mevcut başkan Av. Tamer Ejderoğlu yeniden aday olmadı.

 

Genç Avukatlarda başkan Selman Yaray

Kocaeli Barosu’nda meslekte 5 yılını tamamlamış avukatların katıldığı Genç Avukatlar Meclisi’nde seçimler Av. Umut Gümüş Konferans Salonu’nda yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde Av. Selman Yaray 128 oy alarak başkan seçilirken, Fırat Sinik ise 77 oy aldı. 419 kişinin oy kulanma hakkı olduğu seçimde 205 kişi oy kullandı.

 

KARAKADILAR BAŞKAN

Genel kurulda divan başkanlığını Av. Kadir Caner Karakadılar yaparken, üyeliklere ise Av. Selçuk Yıldırım ve Av. Fatma Taşdemir seçildi. Kongrede konuşan Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, “Gençlerin sinerjisinden yararlanmak istiyoruz. Aidat indirimi ile ilgili sizlere sözümüz vardı. 3’te 1’lik bir indirim istemiştik. Daha da indirime gitmek istiyoruz” dedi.

 

‘SİZLERE GÜVENİYORUM’

Genç avukatlara güvendiklerinin altını çizen Gökçe, “Mart ayında Ceza Mahkemesi Kanunu’nda kayıtlı tüm arkadaşlarımıza bir seminer yapmayı düşünüyoruz. Sizlerin taleplerinizi dinleyeceğiz. Boru yönetimi genç isimlerden oluşuyor. Gençlerimizin sorunlarını mutlaka değerlendiririz. Meclis için pırıl pırıl iki genç arkadaşım aday. Eğer benim oy kullanma hakkım olsaydı herhalde boş kullanırdım. Çünkü ikisi arasında seçim yapamazdım” şeklinde konuştu.

 

‘AKSAKLIKLARI GİDERMEYE ÇALIŞTIK’

Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanı Av. Tamer Ejderoğlu ise, kendilerinden sonraki yönetim kurulu üyelerinin aidiyetlik duygusunu devam ettireceklerine inandığını, sürekli olarak genç avukatların sorunlarının yanı sıra meclisin iç aksaklıklarını gidermeye çalıştıklarını dile getirdi.

 

YARAY KENDİNİ TANITTI

Adaylardan ilk olarak konuşan Av. Selman Yaray, mesleğin en ağır yükünü genç avukatların çektiğini söyledi. Yaray, “Adaletin temsili için var olanlar vicdanı ile cüzdanı arasına sıkıştırılmamalıdırlar. Biz daha katılımcı bir meclis oluşturup yapılacak etkinliklerde genç arkadaşlarımızın fikrini almak istiyoruz. Baronun gördüğü en demokratik seçim ortamını sağlayan arkadaşlarıma ve başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“HAKKIMIZI SAVUNALIM”

Diğer aday Av. Fırat Sinik ise konuşmasında, “Kongremiz için genç avukatların birlikte hareket edebildiğini söylemek isterdim, ancak 419 oy kullanacak arkadaşım olmasına rağmen katılım sayısını görüyorsunuz. Her yıl çok sayıda hukuk fakültesi mezunu çıkmaktadır. Hiç bir şey olamazsam avukat olurum mantığının artık ortadan kalkması gerekir. Bir an önce avukatlık sınavı uygulamaya konulmalıdır. Avukatlık haksızlıklar karşısında susan değil, onurlu bir şekilde dik duran bir meslek gurubudur. Bizler ağır iş şartlarında düşük ücretlerle çalıştırılmaktayız. Genç avukatlar olarak kendi haklarımızı savunmak zorundayız” dedi. Hilal GÜDÜCÜ

 

AV. FIRAT SİNİK’İN YÖNETİMİ

Av. Alev Diler

Av. Sibel Aktürk

Av. Fatih Üstünay

Av. Emre Topal

Av. Emre Arık

Av. Esma Şengüler

Av. Volkan Bozkurt

Av. Nuran Rabia Tola

Av. Duygu Seçgün Yürük

 

AV. SELMAN YARAY’IN YÖNETİMİ

Av. Mazhar Gökay Altan

Av. Mehmet Çakır

Av. Serkan Çağlar Işık

Av. Hayrullah Doğan

Av. Banu Canayakın

Av. Ayfer Demet

Av. Oğur Saka

Av. Bilge Coşkun

Av. Adem Köse

31 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR