110 yaşındaki Resmiye nine torununun torununu gördü

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kadıköy Mahallesi’nin en yaşlısı olan 110 yaşındaki Resmiye Aşkotaran nineyi evinde ziyaret etti. TORUNUNUN T...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kadıköy Mahallesi’nin en yaşlısı olan 110 yaşındaki Resmiye Aşkotaran nineyi evinde ziyaret etti.
 
TORUNUNUN TORUNUNU GÖRDÜ
Sağlık durumu oldukça iyi olana ve oğlunun yanında yaşamını sürdüren Resmiye nine “Yedi yaşında iken 1. Mübadele esnasında büyüklerimizle birlikte Selanik’ten Türkiye’ye geldim. Mübadelede çok zorluklar yaşadık. İzmit’in eski halini çok iyi biliyorum. Allaha şükürler olsun evlatlarımla, torunlarımla İzmit’te çok mutluyum. Hiçbir sıkıntımız yok, huzur içerisindeyiz. Ziyaretime geldiği için belediye başkanına teşekkür ediyorum” diyerek geçmiş günleri anlattı.
 
GRİP AŞI DR.DOĞAN’DAN
Belediye olarak kıdemliler tabir ettikleri yaşlılara büyük önem verdiklerini, onlara özel mekanlar yaptıklarını belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da “Yaşlılar toplumun arşivi, tecrübesi ve bilgi birikimidir. Türk milletinin en önemli özelliklerinden bir tanesi büyüklerine karşı saygıda kusur etmemesi ve onları her zaman baş tacı etmesidir. Biz de belediye olarak kıdemlilerimizi baş tacı ediyoruz. Mahallelerimizde yaptığımız emekliler ve yaşlılar evleri de bunun en güzel göstergesidir. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımıza evlerinde grip aşısı yaparak onları hastalıktan koruyoruz. Resmiye ninemizin grip aşısını bizzat ben yapacağın” diyerek yaşlılara verdiği önemi dile getirdi. 5 çocuk ve 37 torunu olan Resmiye nine torununun  torununu görme bahtiyarlığına ulaşmış durumda. 110 yaşındaki Resmiye ninenin ciddi bir rahatsızlığının bulunmaması, konuşmasının oldukça düzgün ve hafızasının yerinde olması dikkatlerden kaçmadı. Resmiye Aşkotaran, Kadıköy Mahallesi Güvercin Sokak’ta oğlu Ahmet ve gelini Ayşe Aşkortan ile birlikte oturuyor. Ziyaret sırasında Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım da hazır bulundu.

27 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR