CHP İlçe Danışma’da 3 proje açıklandı

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün yönetime geldiği günden bu yana düzenlemiş olduğu 2’nci Danışma Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda Selman Yıldırım...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün yönetime geldiği günden bu yana düzenlemiş olduğu 2’nci Danışma Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda Selman Yıldırım iktidara geldiklerinde gerçekleştirmek istedikleri 3 projeyi de açıkladı

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün yönetime geldiği günden bu yana düzenlemiş olduğu 2’nci Danışma Toplantısı dün Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya CHP Kocaeli Milletvekillerinden; Haydar Akar, Mehmet Hilal Kaplan, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP eski Kocaeli milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri yoğun katılım gerçekleştirdi. Toplantının Divan Başkanlığı’nı Selman Yıldırım, katipliklerini ise Cumhur Kesemenli, Elif Bülbül, Tahir Toksoy üstlendi.

GENÇLERDEN ‘İZMİT BİZİM’ SLOGANI
CHP bayraklarıyla donatılan salonda CHP İzmit İlçe Örgütü’nün yaptığı çalışmaları anlatan slayt gösterisi de sunuldu. Toplantı başlamadan önce ise CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları, İzmit 2014’te bizim yazılı pankartı açarak ‘Kimseyi Görmedim Ben Senden Daha Güzel’ adlı şarkıyı da söyleyerek katılımcılardan büyük alkış aldı. ‘Değişim için CHP, İzmit bizim’ şeklinde de sık sık sloganlar atıldı.

“SANDIK SORUMLULARI MAYISA KADAR BELİRLENECEK”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP’yi iktidar parti yapmak hedefimiz diyerek, “CHP çok önemli bir değişim süreci yaşıyor. Eksiklerimizi kapatmak için sandıklar kuruldu. Hedefimiz mayıs ayı sonunda en az dört sandık sorumlusu belirlemek. Her sandığa bir genç ve kadın görevlendirilecek. Her sandık sorumlusuna 75 seçmen verilecek. 102 mahallede saha çalışması yaparak tüm seçmenlere ulaşmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“İZMİT BELEDİYESİ KANUNSUZ YÖNETİLİYOR”
Sahada şu anda 50 grup arkadaşımız var diyerek sözlerini sürdüren Yıldırım, “Bu kentte algı yaratmak adına çok önemli projeler de gerçekleştiriyoruz. Herkes belediyelerin kötü yönetildiğini söylüyor; ama özellikle İzmit Belediyesi’nin ne kadar kanunsuz, kötü yönetildiği gözden kaçırılıyor. İzmit Belediyesi’nin şirketlerine usulsüz para aktardığı, kanunsuz ihaleler yaptığı komisyon raporunda açıklanmıştı. Göreve geldiğimizde bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk; ama 8 aydır suç duyurumuz cevaplanmadı. İşte kentimiz böyle yönetiliyor” dedi.

2 SPOR MERKEZİ
2009 yılından bu yana otopark için para toplandığını da kaydeden Yıldırım, “Bu para nereye gitti? CHP iktidara geldiğinde ne projeler yapacağız açıklamamız gerekiyor. Bugün üç projenin ana hatlarını anlatacağım. 2020 İstanbul Olimpiyatları’na hazırlık için içinde en az 20 amatör branşta spor eğitimi verilecek, 200 eğitmenin, yardımcı elemanın çalışacağı 2 spor merkezi kuracağız” ifadelerini kullandı. İkinci projemiz Çenesuyu projesine paralel bizim de bir Paşasuyu projemiz var diyerek;

ENTEGRE TESİS PROJESİ
“Bunun alt yapısını yapıyoruz. Bu projeyle iş alanları yaratarak istihdam sağlayacağız. Bir dahaki toplantıda detaylarını konuşacağız. 6360 sayılı şehir yasası çıktıktan sonra köy ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Halkın büyük kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Kooperatif de olabilir, sermayesi belediyecilik tarafından karşılanacak şirket de olabilir. Bir entegre tesis projesi gerçekleştireceğiz. İstihdam, kucaklaşma ağırlıklı proje olarak hayvancılıkla uğraşan yüzlerce aile yararlanacak” diyerek üç projeyi de açıkladı.

“CHP ESKİ ALIŞKANLIKLARINI BIRAKTI”
Yıldırım ardından ayrı bir sunum gerçekleştirilmeyerek konuşmak isteyenler sırasıyla söz aldı. İlk sözü alan Kocaeli Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şen, parti örgütünün büyük bir özveriyle çalışma sürdürdüğünü vurgulayarak, “Yüzde 80 örgütlenme çalışmamız tamamlanmıştır. Bir partinin can damarının örgütlenme olduğunun bilincindeyiz. CHP artık eski alışkanlıklarını bırakarak halkın içine karışmıştır. Kimse kırgınlık gibi bahanelere sarılmasın. Biz de artık İzmit’i değil 12 ilçeyle birlikte Büyükşehir’i istiyoruz” dedi.

“TALEBİMİZ EĞİLİM YOKLAMASI”
Ardından söz alan CHP İzmit Belediyesi başkanlığına aday olan Cüneyd Özkürkçügil, CHP’nin tüzüğünün açık olduğunu söyleyerek, “Her birimiz inadına halka, millete giderek görevlerimizi yerine getirmek zorundayız” dedi. Son olarak konuşan Yalçın Kuşkan ise Kocaeli’de birkaç ilçe dışında tüm ilçelerde eğilim yoklaması yapacaklarını dile getirerek, “Tüm partililerimize güvenimiz tam. Talebimiz eğilim yoklaması” dedi.

25 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR