Şişmanoğlu, “Bu haberler kuruma zarar verir” dedi

Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, bir yerel gazetede “Kızılay’dan kiracılar zorla çıkarılmış” içeriğiyle yer alan haber üzerine açıklamada bul...

BÜYÜT

Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, bir yerel gazetede “Kızılay’dan kiracılar zorla çıkarılmış” içeriğiyle yer alan haber üzerine açıklamada bulundu. Şişmanoğlu “Bu tarz yıpratıcı haberler kişilere değil, kurumlara zarar verir. Keşke haber yayınlanmadan önce benim de bilgim olsaydı” şeklinde konuştu.

Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, kurumla ilgili olarak bir yerel gazetede yer alan haber üzerine açıklamada bulundu. Şişmanoğlu, “Yapılan haber tek taraflı bir haberdir ve kurumu zedelemektedir. Hiçbir kiracımız zorla çıkarılmamıştır. Kızılay’ın Tıp Merkezi haline dönüştürülmesi sürecinde yönetmelik gereği kiracılarla mahkemelik olmuştuk. Fakat Türkiye genelinde Tıp Merkezleri’nin kapatılması nedeniyle mahkemeden geri çekildik. Çıkan kiracılar bizim zorlamamızla değil, kendi istekleriyle çıkmışlardır” dedi.

AÇIK İHALE YAPILDI
Dükkanlar kiraya verilirken açık ihale yapıldı diyen Şişmanoğlu, “Çıkan kiracılar bile bu ihaleye girdi. Zaten kafe olarak kullanılacak alan kan merkezine aitti. Cadde Silver ise açık usul ile gerçekleştirilen ihaleye katıldı ve 14 bin TL karşılığında ihaleyi kazandı. İhaleye ve ihale sonucuna kimse itiraz etmedi. Kızılay’a ait olan sağlık merkezi ise Sağlık Bakanlığı’na devredilerek Seka Devlet Hastanesi’nin polikliniklerine devroldu” şeklinde konuştu.

MAĞDUR ETMEDİK
Kimse mağdur olmadı söylemlerinde bulunan Şişmanoğlu, “Hangi kiracı mağdur olduğunu iddia edebilir. Borçlarından dolayı tahliye edilen kiracılarımız oldu. Kendi isteğiyle dükkanları boşaltan kiracılarımız oldu. Fakat kimse zorla çıkarılmadı. Zaten mahkeme aşamasındaydık. Tıp merkezi haline dönüştüğümüz takdirde 2013 yılına kadar bütün kiracılarımızın dükkanlarını boşaltmaları gerekliydi. Fakat bilindiği gibi tüm Kızılay Tıp Merkezleri Türkiye genelinde kapatıldığı için biz de mahkememizden vazgeçtik” dedi.

SİTEM ETTİ
Yaklaşık 500 metrekare bir alanda bulunan 10 dükkanın bulunduğu Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, “6 yıl gibi uzun bir zamandır adeta bir memur gibi görev yaptık. Herhangi bir ücret talep etmedik. Dostumuzun akrabamızın kurumdan istifade etmesini sağlamadık. Kızılay’ı açık ve şeffaf bir şekilde yönettik ve yönetmeye de devam ediyoruz. Hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Kimsenin kurumumuzu ya da bizi karalamasına izin vermeyeceğiz” dedi.

28 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR