Körfez’de çevre bilinci en üst seviyede

Körfez Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Çevre ve Atık Yönetimi konulu seminer, Tütünçiftlik kültür merkezinde 150 kursiyer öğrencinin katılımı i...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Çevre ve Atık Yönetimi konulu seminer, Tütünçiftlik kültür merkezinde 150 kursiyer öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Düzenlenen seminere öğrencilerin yanı sıra Körfezlilerde büyük ilgi gösterdi.


En Çevreci Belediye

Marmara bölgesinin en çevreci belediyelerinden birisi olan Körfez Belediyesi, konuya duymuş olduğu hassasiyeti düzenlediği seminerler ve programlarla göz önüne seriyor. Konu üzerinde çeşitli toplantılar düzenleyerek birçok belediye’ye örnek teşkil edecek çalışmalar yapan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, çevre bilinci konusunda başarı çıtasını daha da yükselttiklerini ve başarılması gereken yeni hedeflerin belirlendiğini söyledi.


Ekolojik Okur Yazarlık Konusunda Seminer Düzenlendi

Düzenlenen seminere Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Tema Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanı Nermin Tok, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ayrıca ekolojik okur yazarlık konusunda da Nermin Tok seminer verdi. 150 kursiyer öğrencinin katıldığı seminerde önemli konuların altı çizildi.


Nermin Tok Kursiyerlere Önemli Bilgiler Aktardı

Yavuz Sultan Selim Camii kız kuran kursu ve Esentepe yeni camii kız kuran kursu öğrencileri düzenlenen semineri pür dikkat dinleyerek Tema Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanı Nermin Tok’tan önemli bilgiler aldılar. Günümüzde ekolojik okur yazarlılığının önemine vurgu yaparak kursiyerlere önemli bilgiler aktaran Nermin Tok, “Ekoloji Okuryazarı olmak, yeryüzünde yaşamı mümkün kılan doğal döngüleri, ekosistemi anlama becerisine sahip olmak demektir. Yaşamı bu döngülere uyumlu hale sokmak ve böylece sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılmak anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Körfez’in simgesi olan kiraz fidanı ve çeşitli meyve fidanlarını vatandaşlara dağıttı.

20 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR