“Siyaset yapmaya değil sohbet etmeye geldik”

Cüneyd Özkürkçügil esnaf turunda;“Siyaset yapmaya değil sohbet etmeye geldik”İzmit Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıklayan Prof...

BÜYÜT

Cüneyd Özkürkçügil esnaf turunda;
“Siyaset yapmaya değil sohbet etmeye geldik”

İzmit Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıklayan Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, önceki akşam Bekirdere esnafını ziyaret etti. Özkürkçügil, “Oy istemeye gelmedik. Sohbet etmeye geldik. Sadece bu işte biz de varız diyoruz” dedi

İzmit Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayı olduğunu açıklayan Tabip Odası Kocaeli Şubesi eski başkanı profesör doktor Cüneyd Özkürkçügil, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun ve eski Kor Kimya Fabrikası’nın sahibi Nazif Korkmaz ile birlikte, önceki akşam Bekirdere’ye giderek bölge esnafıyla ‘merhaba’laştı. Esnafla tek tek sohbet eden Özkürkçügil, oy isteme amacıyla ziyarette bulunmadığını belirtti.

“AKP BAŞA GELMESİN”
Ziyarette Özkürkçügil’den daha çok seçim havasına giren isim ise Nazif Korkmaz oldu. Her görüştüğü esnafa, Özkürkçügil’in Ömer Türkçakal’ın damadı ve bir profesör olduğunu hatırlatan Korkmaz, Özkürkçügil’in İzmit Belediyesi’ne talip olduğunu belirterek, “Uzun zamandır arıyordunuz işte aradığınız kişiyi buldunuz” dedi. Cüneyd Özkürkçügil’le sohbet eden bazı esnaflar ise “AKP başa gelmesin de kim gelirse gelsin” diyerek AKP’li belediyelere sitem etti.

SİYASET DEĞİL SOHBET
Aday adayı olarak uzun bir yola çıktığını, vatandaşlarla birebir temasa geçeceğini ifade eden Özkürkçügil, “Herkesle tokalaşacağız. Oy istemeye gelmedik. Sadece bu işte biz de varız diyoruz ve kendimizi tanıtıyoruz. Karar kamuoyunun. Takdiri ona bırakacağız. Darılmaca kırılmaca gücenmece olmayacak” şeklinde konuştu. Cüneyd Özkürkçügil, sohbet ettiği esnaflarla siyaset konuşmak yerine hal hatır sormayı tercih etti.

“PROBLEMİ OLAN VARSA BİZ BURaDAYIZ”
Özkükrçügil; “Yola çıktık bundan sonra bütün insanlarla birebir iletişime geçip onların durumu hakkında bilgi alışverişine bulunarak sorunlara üretim sağlamaya çalışacağız. Yol uzun bu yol da birebir insanlarla iletişime geçeceğiz ben buraya oy istemeye gelmedim. İnsanlara kendimizi tanıtacağız. hükmü verecek olan gene onlardır kamuoyudur darılmaca gücenmece yok. Bundan sonra her ne problem olursa olsun varsa bir problemi olan biz buradayız” dedi.

15 Şubat 2013 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR