Başkan: Yeşil ve mavi Körfez’de kucaklaştı

Deniz Temiz Derneği / TURMEPA tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Mavi Yunus ödülü, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na takdim edildi. ‘I....

BÜYÜT

Deniz Temiz Derneği / TURMEPA tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Mavi Yunus ödülü, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na takdim edildi. ‘I. Uluslararası Marmara ve Karadeniz Konferansı’nda ödülü alan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Necmi Kahraman, Mavi Yunus Plaketi’ni Başkan Karaosmanoğlu’na takdim etti.

YEŞİL DOKUZ KAT ARTTI
İzmit Körfezi’ne yönelik çalışmalarının herkes tarafından fark edilmesinin ve takdir görmesinin kendilerini memnun ettiğini vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizim en önemli çalışmalarımız çevreye ve sahillere yaptığımız hizmetlerdir” dedi. Göreve geldiklerinden itibaren 5 milyondan fazla ağacı Kocaeli’ne kazandırdıklarını ve yeşil oranının 9 kat arttığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Sanayi kenti olan kentimizi yeşil ve maviyle kucaklaştırmak için her şeyi yapıyoruz. D-100, otoban ve kavşakları ağaçlandırıp yeşillendirerek keyifli bir yolculuk yapılmasını sağlıyoruz. Uygun gördüğümüz her yere ağaç dikiyoruz” ifadelerini kullandı.

ATIKLARIN YÜZDE 98’İ ARITILIYOR
İzmit Körfezi’nin temizliğine çok büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Milyonlarca TL’lik yatırımlarla kentimizin her noktasına arıtma tesisi kurduk. Körfeze dökülen atıkların yüzde 98’i arıtma tesislerinde işlem görüyor.” şeklinde konuştu. Gemilerden denize bırakılan sintinelerin artık tarih olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Deniz uçağımızla Körfez’deki gemileri denetliyoruz. Denizimizi kirletenlere ciddi yaptırımlar uyguluyoruz. Ayrıca Deniz Süpürgesi adını verdiğimiz aracımızla da deniz üzerindeki pislikleri temizliyoruz” dedi.

MARMARA VE KARADENİZ KONFERANSI
Deniz Temiz Derneği / TURMEPA tarafından ‘Marmara ve Karadeniz İçin Çözüm Platformu’ konulu ‘I. Uluslararası Marmara ve Karadeniz Konferansı’ İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilmişti.

BÜYÜKŞEHİR FARKINDALIK YARATTI
Konferans kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine deniz kirliliği ile mücadelede kamuoyunun dikkatini çeken örnek uygulamalar nedeniyle “Mavi Yunus” plaketi ödülü verilmişti. İzmit Körfezi’ne yönelik yapılan çalışmaların örnek teşkil ettiği ve farkındalık yarattığı düşünüldüğünden verilen plaket Başkan İbrahim Karaosmanoğlu adına Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Necmi Kahraman’a takdim edilmişti.

03 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR