İş kadınları, başarıyı anlattı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Erzurumlu İş Kadınları Platformu (ERKAD) tarafından bir panel düzenlendi. Fuar içindeki Sivil Toplum Merk...

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Erzurumlu İş Kadınları Platformu (ERKAD) tarafından bir panel düzenlendi. Fuar içindeki Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen “Fark Yaratan Kadınlarımız” adlı panele ilgi büyük oldu. Panelin konuşmacıları olan iş dünyasının başarılı kadınlarından Sevim Güral ve Nazan Apaydın Demir başarı hikayelerini katılımcılarla paylaştılar.

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

Muğla Üniversitesi Kimya Mühendisi Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir ve Güral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kütahya Organize Sanayi Bölgesi İlk İş Kadını Sevim Güral’ın konuşmacı olarak katıldığı programa; Vali Yardımcısı Adnan Çimen, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Özkurt, ERKAD Başkanı Nihal Arslan, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür ve birçok kadın katılım gösterdi.

 

ÖZEL TEŞEBÜSÜN GEREKLİLİĞİ

Panelde konuşan ERKAD Başkanı Nihal Arslan, “Kadının sosyal haklarına değinmek adına toplandık. Platformumuz giderek ilerleme kaydediyor. Her şeyi devletten beklememek lazım. Ülkemize ve Kocaeli’ye faydalı olmak istiyoruz. Üzerimize düşeni yapmak zorundayız. İstihdam ve sosyal bütünleşme anlamındaki çalışmalarımız önceliğimiz olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde, projelerle bir nebze olsun fayda yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

 

“KADIN VE ERKEK OMUZ OMUZA”

Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Özkurt ise, senede bir kez düzenlenen Kadınlar Günü programlarının tek bir program ve ortak bir organizasyon ile kutlanması gerektiğini söyledi. Vali Yardımcısı Adnan Çimen de, kadınlar gününü kutlayarak, “Kadınların her planda öne çıkmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

EV HANIMLIĞINDAN İŞ KADINLIĞINA

Panelistlerden Sevim Olgun Güral, ev hanımlığından iş kadınlığına giden yolu farklı bir şekilde özetledi. Güral, “Sanayici bir kadın olmak zor denildi, ama hayalleriniz varsa hiçbir şey zor değildir. İlk kadın yatırımcı olarak işimin başındayım. Benim yetiştiğim yıllarda erkek çocukları iyi bir iş adamı olsun, kadınlar ise iyi bir ev kadını olsun istenirdi. Bir dönem ev kadınlığı yaptım ardından iş dünyasına girdim. Bir kadının iş dünyasında başarılı olmasını istiyorsak bir birimize destek olmamız gerekiyor” dedi.

 

ÖZGÜVEN VURGUSU YAPTI

Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir ise başarı hikayesini, anlatırken, şu ifadelere yer verdi: “Herkesin kendi öyküsünü yazması gerekiyor. Nereden başladığınız hiç önemli değil. Evrende bir iz bırakmalısınız. Ben buna inanıyorum.” Demir, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı. Bilal AKPINAR

08 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR