Tanrıkulu: Başbakan eş bulma derdine düştü

CHP Derince İlçe Örgütü, seçime bir hafta kalan Yenikent Mahallesi’nde bulunan Venüs İş Merkezi’nin üçüncü katında seçim irtibat bürosu açtı. Açılış...

CHP Derince İlçe Örgütü, seçime bir hafta kalan Yenikent Mahallesi’nde bulunan Venüs İş Merkezi’nin üçüncü katında seçim irtibat bürosu açtı. Açılış töreni miting havasında geçti. Yenikent Kasım Aksoy Parkı’nda gerçekleştirilen açılış törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağabeyi Ali Kılıçdaroğlu, Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve yönetimi, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, milletvekili adayları ve partililer katılım gösterdi.

 

“BU SEÇİM AKP’NİN SONU OLABİLİR”

Nihat Değer, “Bu seçim, AKP’nin sonu olabilecek bir seçim konumundadır. Artık Derince kendisini bir mahalle temsilciliği açılışında bile bu güçte buluyorsa bu CHP’nin motor gücü olduğunu gösteriyor demektir. Geçtiğimiz hafta burada emeklilerimizle buluştuk. Geçen hafta yaptığımız o coşkulu programın ardından sizlerle böylesine güzel bir etkinlikte buluşmak gerçekten çok güzel. Derince, önemli bir mozaiktir, Türkiye gerçeğidir” dedi ve programa katılanlara teşekkürlerini sundu.

 

“CHP DERİNCE’DEN BİRİNCİ ÇIKACAK”

Ardından söz alan Cengiz Sarıbay, “Buradayken kendimi evimde gibi hissediyorum. Sizlerin desteğini her zaman arkamda hissettim. Sizlerin bu desteği inşallah CHP’yi iktidar yapacaktır. Sizlerden ricam, herkesi sandığa taşımanız. Bir oydan ne olacak demeyin. Sizin oyunuzla her şey değişir. Herkes bir yakınını, bir dostunu daha CHP’ye oy vermeye ikna etsin. Sizlerden ricam bu seçimde CHP için gerçekten çalışmanız. Ben CHP’nin Derince’den birinci parti çıkacağına inanıyorum. Ülke iyi durumda değil. Bizi artık bırakın Ortadoğu’da oyun kurucu olmayı, herkese oyuncak olduk” ifadelerini kullandı.

 

“KOCAELİ BİR EMEKTİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Size 2 Kasım’ın Başbakanı Kemal Kıllıçdaroğlu’nun selamını ve sevgilerini getirdim. Kocaeli bir emektir. İşçi kenti ve Türkiye’nin mozaiği. Bir sanayi kenti aynı zamanda ve Türkiye’nin tüm güzelliklerini içinde taşıyan ve aynı zamanda tüm soruları içinde taşıyan bir kent. Sanayinin kalbi ama ilk aklıma gelen Türkiye’nin kanser başkenti” dedi.

 

“KENDİ RANTINI DÜŞÜNEN İKTİDAR”

İşsizliğe dikkat çeken Tanrıkulu, “Gençlerin, kadınların sorunları var. Tüm bunlar birikip bu noktaya geldi. Çünkü sadece kendisini düşünen kendi yakınlarını ve rantını düşünen, kendi çocuklarını düşünen iktidar anlayışı var. Her seçim kritiktir. Ama 1 Kasım seçimi çok daha kritiktir. Ya gerçekten birlik içinde kardeşçe bir arada yaşayacağız ya da 2 Kasım’dan sonra başka bir Türkiye olacak” ifadelerini kullandı.

 

“IŞİD ÖRGÜTÜ VAR MI YOK MU?”

AKP’nin aksine CHP’nin hedefinin yurtta da barış, dünyada da barış olduğunu vurgulayan Sezgin Tanrıkulu, “7 Haziran’dan önce ve sonra Türkiye bir kan gölüne dönüştü. 500 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Askerler eşlerinin, çocuklarının yanında; polisler uykularında şehit edildi. Davutoğlu’na, Erdoğan’a soruyorum. IŞİD gibi bir terör örgütünü terör örgütü listesine aldınız mı? Türkiye IŞİD’i diye bir örgüt var mı yok mu?” dedi.


“HALKIN İKİ YÜZLÜLÜĞE KARNI TOK”

Türkiye’nin bütün sorunlarını tespit etiklerini söyleyen Tanrıkulu, “7 Haziran’dan sonra çok pozitif seçim bildirgesi hazırladık. Refaha, huzura yol açan bir bildirge. Bize ne dediler ‘Kaynağınız nerede? 13 yıldır akılları ranttaydı. Ne zaman CHP halktan yana proje yaptı bunlar da geri dönmeye başladı. Ama halkın bu iki yüzlülüğe karnı tok. Bunları 1 Kasım’da iktidardan ebediyen indireceğiz” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri seçim irtibat bürosunun açılış kurdelesini kesti. Hilal GÜDÜCÜ

25 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR