Bakanlığa göre Kocaeli’de terörist yok

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı aranan teröristler listesine göre, 706 terörist 46 kentin nüfusuna kayıtlı. 35 kentte ise teröristlerin izine rast...

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı aranan teröristler listesine göre, 706 terörist 46 kentin nüfusuna kayıtlı. 35 kentte ise teröristlerin izine rastlanmadı. Bünyesinde hiçbir teröristi barındırmayan iller arasında Kocaeli de bulunuyor. İlimizin sınır olduğu İstanbul’da 9, Sakarya’da ise 1 teröristin aramasının sürdüğü belirtilirken, Kocaeli’de hiçbir teröristin olmaması dikkat çekti.

 

5 GRUPTA ARANIYORLAR

Yapılan çalışma ile PKK/KCK, DAEŞ, PDY, MLKP, El Kaide, DHKP-C, TKP/ML, MKP, Hizbullah/İlim, TİKB, Hizbullah, Vasat, THKP-C Acilciler, Selam Tevhid ve İslami Hareket Örgütü mensuplarının nüfusa kayıtlı olduğu illeri de açıklayan İçişleri Bakanlığı, aranan 706 teröristin fotoğrafını yayımladı. Teröristler kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri olmak üzere 5 grupta aranıyor.

 

HAKKARİ İLK SIRADA

Örgüt üyelerinin yoğun olduğu kentlerin arasında ilk sırayı 141 teröristle Hakkari alırken, ikinci sırada 82 kişiyle Diyarbakır, üçüncü sırada 50 kişiyle Tunceli, dördüncü sırada 48 kişiyle Batman, beşinci sırada ise 43 kişiyle Mardin yer aldı. Listede Almanya, Kazakistan, Azerbaycan ve Suriye doğumlu teröristler de yer aldı.

 

650 ÖRGÜT ÜYESİ PKK'LI

Türkiye genelinde aranan örgüt üyelerinin 650’si PKK’lı. DAEŞ’ten 34, DHKP-C’den 3, PDY’den ise 12 kişi listede yer alıyor. Yurtdışında ise PKK’dan 6, DAEŞ’ten de 3 kişi aranıyor. Arananlar listesindeki 6 PKK’lı Suriye doğumlu. 3 DAEŞ üyesinin de Almanya, Azerbaycan ve Kazakistan doğumlu olduğu belirtiliyor.

03 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR