Özak: 27 bin laptop daha dağıtacağız

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özak, Kocaeli Fikir Kulübü üyeleriyle bir araya geldi. Özak, “İlköğretim 6. sınıf öğrencilerine 2 yılda 54 bin lap...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özak, Kocaeli Fikir Kulübü üyeleriyle bir araya geldi. Özak, “İlköğretim 6. sınıf öğrencilerine 2 yılda 54 bin laptop dağıttık. Önümüzdeki günlerde 27 bin laptop daha dağıtacağız” dedi

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Fikir Kulübü üyelerine Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı. Fuar alanındaki Sivil Toplum Merkezi binasında Fikir Kulübü üyelerinin sorularını da yanıtlayan Özak, kentin her alanda atılım yaptığını, Büyükşehir Belediyesi’nin de bu konuda üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini söyledi.

KÖRFEZ’İ TEMİZLİYORUZ
Kentin 60’lı yıllarla birlikte hızla sanayileştiğini, bu nedenle kültür ve turizm kenti olma özelliğinin gölgede kaldığını belirten Özak, “Dünyanın en güzel körfezi bizdeydi. Ama kontrol yoktu. 2004 yılında çıkan Büyükşehir yasası ile çevreye verilen önem arttı. Denizler koruma altına alındı. KDV dahil 67 milyon TL’ye Gebze Atıksu Artıma Tesisi’ni yaptık. Çalıştırdığımız 13 arıtma tesisi ile arıtma oranını yüze 96’ya çıkardık. Körfez’de balık çeşitliliği arttı. Yüzme yarışmaları yapılmaya başlandı. İzmit Körfezi önümüzdeki yıllarda çok daha iyi noktalara gelecek” dedi.

KÜLTÜRE, EĞİTİME, SPORA TAM DESTEK
Başkan Vekili Özak, son yıllarda eğitim, kültür ve spor alanında yapılan yatırımların arttığını ifade ederek, “Spor tesisleri yaptık. Doğa yürüyüş parkurları düzenledik. Sağlık, eğitim ve çok amaçlı kullanılmak üzere salonlar inşa ettik. Okullara spor salonları ile 239 adet basket ve voleybol sahası kazandırdık. İlköğretim 6. sınıf öğrencilerine 2 yılda 54 bin laptop dağıttık. Önümüzdeki günlerde 27 bin laptop daha dağıtacağız. 8 yılda 5 milyon ağaç diktik. Onlarca kavşak yaptık, her yeri yeşillendirdik” şeklinde konuştu.

KAÇAK VE ÇÜRÜK YAPILAR YIKILACAK
Van depremi ile ilgili bir soruya, 17 Ağustos Marmara Depremi’nde Kocaeli’de yaşanan acıların taze olduğunu hatırlatarak başlayan Başkan Vekili Özak, “Van depremiyle birlikte Türkiye’deki acı gerçekler bir kez daha ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da açıklama yaptı. Ülkemizde 19 milyon çürük ve kaçak bina var. Bu konutlar yıkılıp yerlerine çevreye duyarlı sağlam binalar yapılacak. Toplu konutlar teşvik edilecek. Bu projede 8 ile öncelik verilecek. Öncelik verilecek illerden biri de Kocaeli. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği verecek, kentsel dönüşümün Kocaeli’de çok daha hızlı gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ŞEN: DESTEK VERİRİZ
Kocaeli Fikir Kulübü Başkanı Nizam Şen ise bilgilendirmeleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’a teşekkür etti. Şen, kent için gerçekleştirilecek her türlü olumlu çalışmaya Fikir Kulübü olarak destek vereceklerini ifade etti.

01 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR