Ticaret ve hizmet endeksi açıklandı

      Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, 2014’ün ilk çeyreğine dair ticaret ve hizmet endeksleri açıklandı. Mevsim ve takvim etkilerinden ar...

BÜYÜT

 

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, 2014’ün ilk çeyreğine dair ticaret ve hizmet endeksleri açıklandı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi geçen yıl aynı döneme göre yüzde 5 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,1 artış gösterdi.

 

İSTİHDAM ENDEKSİ

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi ise 2014’ün ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3, takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi de geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksinde bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4, takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksinde ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,5 artış gerçekleşti.

 

MAAŞ ENDEKSİ

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi, söz konusu dönemde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,8, takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret-maaş endeksi geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11,9 artış gösterdi.

01 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR