Bakan Eroğlu ve Vali Mutlu'da katıldı

“ Ekonomik Kalkınma ve Refah Toplumu Yolunda Türkiye’nin Su Kaynaklarının Değerlendirilmesi ” konulu Bab-ı Ali toplantısına katılan Gültekin Görüm; Or...

BÜYÜT

“ Ekonomik Kalkınma ve Refah Toplumu Yolunda Türkiye’nin Su Kaynaklarının Değerlendirilmesi ” konulu Bab-ı Ali toplantısına katılan Gültekin Görüm; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile de görüşme imkanı buldu.
BAKAN EROĞLU’NA BİLGİ VERDİ
İstanbul Movenpick Otel’de gerçekleşen toplantıya katılım hayli fazla oldu. Toplantı öncesi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşme imkanı bulan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı ve Kocaeli Kent Konseyi genel sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı projeler hakkında Bakan Eroğlu’na bilgi verdi. Kocaeli’nin su sıkıntısı çekmemesi için bir çok projeleri hayata geçirdiğini ifade eden Görüm; Yuvacık barajının Sapanca Gölü ile bağlantısı, Gebze Denizli Göleti, Kandıra Namazgah barajının yapımı ve Kocaeli Kent Konseyinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
SU KAYNAKLARINI VERİMLİ KULLANMAK GEREKİR
Toplantıda konuşan Bakan Eroğlu; “ Ülkemizde kaynaklarımızı verimli kullanmamız gerekir. Hakikatten Türkiye’nin enerji çeşitliliği ve dışa bağımlığının azaltılmasının fevkalade önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Dolayısıyla Türkiye’nin enerji kaynaklarını en iyi şekilde kullanması lazım. Bunların da önü açık. Koruma,kullanma dengesini en iyi şekilde gözeterek kaynaklarımızı kullanmamız gerekiyor ” dedi.

21 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR