Dilovası’nda “insanlık ölmedi”

Afrika ülkesi Somali'deki açlık felaketi, Dilovası Belediyesi’ni harekete geçirdi. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “İnsanlık ölmedi” sloganıyla...

BÜYÜT

Afrika ülkesi Somali'deki açlık felaketi, Dilovası Belediyesi’ni harekete geçirdi. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, “İnsanlık ölmedi” sloganıyla büyük bir yardım kampanyası başlattı.

Dilovası Belediyesi, Somali’de yaşanan kıtlık felaketine sessiz kalmadı. Son 60 yılın en kurak günlerini yaşandığı Somali’de, açlıkla mücadele eden insanlara yardım etmek için harekete geçen Dilovası Belediyesi, “İnsanlık ölmedi” sloganıyla büyük bir yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyasında toplanacak paraları Kimse Yok Mu Derneği ile yapılan protokol gereği Somali’ye ulaştırılacak.

İNSANLIK DRAMI
Belediye Başkanı Cemil Yaman, kuraklık ve açlıkla yaşam mücadelesi veren Somali’de tarihin en acı insanlık dramının yaşandığına dikkat çekerek, “Somali’de, Sudan’da, Etiyopya’da birçok çocuk açlık ve susuzluktan ölüyor. 21. yüzyılda bu bir insanlık dramıdır ” dedi. Dilovası Belediyesi her yıl geleneksel hale getirdiği personel ve aileleri ile birlikte iftar açma programını iptal ederek yaklaşık beş yüz kişilik iftar parasını Somali’ye gönderecek.

15 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR