Sendikalar okul gibi olmalı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Metin Yılancı ile yönetimini kabul e...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şube Başkanı Metin Yılancı ile yönetimini kabul etti. Sendika yönetimine başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, sendikaların çalışanların için bir okul, bir eğitim yuvası olması gerektiğini söyledi.

ADLİYE BÜRO-SEN ZİYARET
Memur-Sen’e bağlı Adliye Büro-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Metin Yılancı ile yönetim kurulu üyeleri Amil Şahin, Mehmet Şahin, Fatma Kandıra, Şafak Akdeniz, Kahraman Kurt ve Yahya İnal, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Kocaeli genelindeki adliyelerde yaklaşık 500 üyeleri bulunduğunu ifade eden şube başkanı Yılancı, kendilerine vakit ayırdığı için Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

STM, TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Kısa süre önce gerçekleştirdikleri kongrelerini, Büyükşehir’in fuar içinde hizmete açtığı Sivil Toplum Merkezi(STM)’nde yaptıklarını ifade eden Yılancı, ‘’Sivil toplum kuruluşlarına olan yakın ilginizden dolayı teşekkür ediyoruz. STM’de çok güzel bir kongre yaptık. STK’lara, Türkiye’ye örnek gösterilecek destekler veriyorsunuz’’ dedi.

ÇALIŞANLAR KURUMA SAHİP ÇIKMALI
Türkiye’de memur sendikacılığının gelişim içinde olduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sendikacılık, çalışanlar için de, yöneticiler için de çok önemlidir. Çalışanın derdiyle, eğitimiyle yakından ilgilenmelisiniz. Kurumlar varsa biz varız mantığı sendikalar tarafından geliştirilmeli, çalışanlar kurumlarına sahip çıkmalıdır. Çalışanın sığınacağı, derdine derman bulacağı yerler sendikalar olmalıdır’’ ifadesini kullandı.

02 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR