KMKB’den Çelik’e ziyaret

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği (KMKB) İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’i ziyaret etti. Ziyarete KMKB adına dönem sözcüsü İzmit Türk Ocağı B...

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği (KMKB) İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’i ziyaret etti. Ziyarete KMKB adına dönem sözcüsü İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Katak, Çekül Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah ve Yesevi Ocağı Dernek Başkanı Engin Sönmez katıldı. Ziyaretin konusu Milli Eğitim camiasında haksız ve hukuka aykırı bir şekilde görevden alınan müdür ve müdür yardımcıları idi.

 

“HAKSIZLIK BİR AN EVVEL TELAFİ EDİLMELİ”

Mağdur yöneticiler hukuk yoluna başvurmuş, dava süreçlerinde görevden alma işlemlerinin hukuka aykırı olduğu mahkeme kararlarıyla kesinleşmişti. Hukuken, İdare gecikmeksizin mahkeme kararlarını uygulamaya mecbur olduğu ve bu sürenin hiçbir şekilde 30 günü geçemeyeceği açık olduğu halde kararlar uygulanmamış ve mağdur yöneticiler görevlerine iade edilmemişti. KMKB yetkilileri, yapılan haksızlığın bir an evvel telafi edilmesi ve mahkeme kararlarının derhal uygulanmasını talep ettiler.

 

"75 PUAN ÜSTÜNÜ ALANLAR MÜDÜR YAPILDI”

Fehmi Rasim Çelik, mahkeme kararlarını uygulamamanın söz konusu dahi olamayacağını, ancak idari davaları kazanarak işlemin iptali kararını alan yöneticiler için ‘İptal edilen işlemden önceki hukuki durumun geri gelmesi’ ibaresini davacı yöneticilerin müdür/ müdür yardımcısı değil ‘öğretmen’ statüsüne döndürülmesi şeklinde yorumlayıp uyguladıklarını anlattı. Çelik, “Bu durumda yeni yönetmeliğe göre yapılan değerlendirme ile 75 puan üstünü alanlar müdür/ müdür yardımcısı yapıldı” dedi.

 

“UYARMAKLA MÜKELLEFİZ”

Sadece kamuda değil yaşamın her alanında yaşanan ötekileşmeye dikkat çeken KMKB yöneticileri, “Hayatın her alanında hissedilen ötekileşme, toplumu birbirinden uzaklaştırmıştır ve endişemiz odur ki aynı dinden, aynı dilden olan insanlar birbirinden nefret eder boyuta gelmek üzeredir. Bizler kamu yararına hizmet veren iradesi hiçbir menfaate ipotekli olmayan, tek gayesi devletine ve milletinin tamamına sadakatle hizmet olan gerçek vatansever aydınlar ve dernekler olarak yanlışı önceden görüp uyarmakla mükellefiz” dediler.

02 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR