Tarhan, kent için birlik çağrısı yaptı

İzmit, Gebze ve Darıca’da bulunan askeri kışla arazilerinin akıbeti ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı’nın yanıtlaması istemi ile soru önerges...

İzmit, Gebze ve Darıca’da bulunan askeri kışla arazilerinin akıbeti ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı’nın yanıtlaması istemi ile soru önergesi veren Tahsin Tarhan, gelen yanıtı kent milletvekilleri ile paylaştı. Tarhan gönderdiği bilgilendirme notunda, tüm vekillere iş birliği çağrısında bulundu.

 

SIKINTIYI ANLATTI

Konu hakkında açıklama yapan Tarhan, şöyle konuştu: “Değişen ve gelişen dünyada, ön plana çıkan kentlerde, hizmet ve faaliyetler, insan odaklı planlamalarla belirleniyor. Kent içindeki yaşam alanları, hizmet veren kamu binaları bu doğrultuda tespit edilir. Kocaeli; sanayisi, tarihi birikimi, geçmişten bugüne aktarılan simgeleri ile geleceğe taşınabilecek önemli kentlerimizden biridir.”

 

“AVM’LER İHANET OLUR”

“Kentin en güzel alanlarında bulunan Gebze, Darıca, İzmit Askeri Kışla arazileri ile Derince Askeri Hastanesi’nin arazisi, Büyükşehir Belediyesi’ne verilmeli, kullanımında ise öncelik eksik olan kamu binalarında olmalıdır. Kalan alanlar ise yeşil alan olarak korunmalıdır. Söz konusu arazilerin konut ya da alışveriş merkezi alanı olarak kullanılması kente yapılacak en büyük ihanetlerden biri olacaktır.” 

02 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Şimdi bunu siz söylediniz ya inadına avm yaparlar.

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 16:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR