CHP’li Dumlu’dan Kadınlar Günü mesajı

“KADINLAR EVİMİZİN DİREĞİDİR” “Kadın toplumun temel direğidir. Mustafa Kemal Atatürk, “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins ins...

BÜYÜT

“KADINLAR EVİMİZİN DİREĞİDİR”

“Kadın toplumun temel direğidir. Mustafa Kemal Atatürk, “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” diyerek kadının toplumsal yaşama katılmasının zorunluluğunu belirtmiştir. Bu anlayışın sonucu olarak kadınlara seçme-seçilme hakkını, dünyanın birçok ileri ülkesinden önce vermiştir. Günümüzün kadın gerçeği, ülkemiz açısından içler acısıdır. Kadın hırpalanan, yaşamın dışına itilen, aşağılanan ve cinayetlerle yok edilen bir varlık durumuna düşürülmüştür.”

 

“KADINLAR KULUÇKA MAKİNESİ DEĞİLDİR”

“Cumhuriyet’in bütün değerlerini yok etmeye kararlı iktidar, kadını sadece çocuk yapan bir kuluçka makinesi, evin hizmetçisi olarak görüyor. Bu anlayış, ülkemizin geleceği için korkutucudur. 8 Mart 1857’de, ABD New York’ta çalışma koşullarının iyileştirilmesi amacıyla greve giden işçilere yapılan büyük saldırıda ölen 129 işçinin çoğu kadındır. Bu günün anısına, yıllar içinde yapılan çalışmalarla, kadının toplumdaki onurlu yerini sağlamak anlamında 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.”

 

“CHP İKTİDARINDA KADINLAR HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK”

“Kadın için gün, insanca yaşama koşullarına kavuşacağı gün olacaktır. Kadın eğitilmeli, haklarını bilmeli ki, toplum tek kanatlı kuş olmaktan çıkabilsin. Ayrıca, toplumda kadının eğitim düzeyi ve toplumsal yaşama katılmasının ölçüsü, Türkiye’nin de çağdaşlık-uygarlık ölçüsü olacaktır. Sosyal demokrat anlayışın egemen olacağı CHP iktidarında kadın, hak ettiği onurlu yaşamına ve toplumsal gücüne mutlaka kavuşacaktır.”

06 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR