Geleceğin astronotları Uzay Kampı’ndaydı

Geçtiğimiz günlerde eğitime başlayarak kent genelinde önemli bir eğitim açığını kapatan TED Kocaeli Koleji öğrencilere yönelik etkinliklere de ara ve...

Geçtiğimiz günlerde eğitime başlayarak kent genelinde önemli bir eğitim açığını kapatan TED Kocaeli Koleji öğrencilere yönelik etkinliklere de ara vermeden devam ediyor. Son olarak düzenlenen gezi kapsamında İzmir Uzay Kampı’nı ziyaret eden öğrenciler eğitmenleriyle birlikte son derece güzel bir gezi programı geçirdi.

 

TOPLAM 38 ÖĞRENCİ KATILDI

Düzenlenen gezi programı, Ortaokul Müdür Yardımcısı Rasim Aydoğuş, Fen Bilimleri Öğretmeni Aslı Taş ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hasan Çetin rehberliğinde gerçekleşirken okul bünyesinde eğitim gören beşinci sınıflardan toplam 38 öğrenci programa katılım sağladı. Öğrencilerin uzay gerçeklerine ilişkin önemli bilgiler alırken, eğlendikleri de gözlerden kaçmadı.


SERTİFİKA VERİLDİ

Son teknolojiyle donatılmış tesiste düzenlenen iki günlük etkinlikte, takım liderleri eşliğinde TED öğrencilerine uzay, gezegenler, gök cisimleri, astronotlar ve astronotların yaşam koşulları hakkında bilgiler aktarıldı. Öte yandan öğrencilere, eğitim merkezinde bulunan astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri ve kullanım amaçları hakkında teorik bilginin yanı sıra simülatörleri kullanarak öğrendiklerini pekiştirme şansı da verildi. Öğrenciler, iki günün sonunda da sertifikalarını alarak programı tamamladı.

22 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR