Köken, Eğitim Mimarlarına gül dağıttı

Öğretmenlerle görüşen ve eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Köken, Zafer İlk Okulu ve Milli Eğitim çalışanlarına gül dağıttı. Görev ş...

BÜYÜT

Öğretmenlerle görüşen ve eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Köken, Zafer İlk Okulu ve Milli Eğitim çalışanlarına gül dağıttı.

Görev şehidi öğretmenleri rahmet ve minnetle andıklarını kaydeden Başkan Köken “Öğretmenler; tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Toplum öğretmenine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı yani geleciğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, bilimin ve düşüncenin mimarlarıdır. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde aileden sonra en büyük görev öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimiz, sağlıklı nesillerin yetişmesinde kilit rol oynamaktadır. Bu bakımdan öğretmenlerimizin toplumumuzdaki önemi büyüktür” dedi.

İlçede eğitime büyük yatırımlar yapıldığını dile getiren Başkan Köken “Bir yandan mevcut okullarımızın bakım ve onarımını yaparken diğer taraftan da bilgi evini ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

Başkan Köken, öğretmenler odasında öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi.  İlçedeki diğer okullarda bulunan öğretmenlere ise belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri gül dağıtarak, öğretmenlerin gününü kutladı.

24 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR