İzmit Gönüllüleri Platformu tanıtıldı

  İzmit Gönüllüleri platformu dün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde tanıtım programı gerçekleştirdi. Sadece İzmit için kültür sanat, sağlık ve turizm gibi...

BÜYÜT

 

İzmit Gönüllüleri platformu dün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde tanıtım programı gerçekleştirdi. Sadece İzmit için kültür sanat, sağlık ve turizm gibi konularda faydalı projeler üretmek adına kurulan platformun tanıtım programına yoğun katılım sağlandı. Platformun tanıtım programına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, BBP İzmit Belediye Başkan Adayı Şenol Karamus, DP İzmit Belediye Başkan Adayı Muhammet Ertük, Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu, Ensar Vakfı Başkanı Musa Taşçı, Türk Eğitim Sen Başkanı Süleyman Pekin katıldı. Platformun tanıtım programında 24 TV Kafa Dengi programı sunucuları Tarık Tufan, Selahattin Yusuf, Gökdemir İhsan “Türkiye’de Kültür Kavgası” adlı bir söyleşi gerçekleştirdiler.

“PROJELER ÜRETİLECEK”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Gönüllüleri Platformu Başkanı Ayhan Varol “İzmit Gönüllüleri Platformu’nun kuruluş amacı sadece İzmit’in Kültür Sanat, Sağlık ve Turizm gibi 7’den 77’ye herkese hitap eden konularında faydalı projeler üretmektir. Bizler, bu şehirde nefes alıyor, bu şehrin kaldırımlarında yürüyor, çocuklarımızı bu şehirde büyütüyoruz. Biliyoruz ki, yaşadığımız şehrin havası, suyu, eğitimi, turizmi, sanatı ne kadar yükseklerde olursa gelecek nesillerde o kadar kaliteli olacaktır” dedi.

“TARİH ŞEHRİ OLACAK”

Kürsüye çıkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan sivil toplum kuruluşlarının desteği ile İzmit’in bir dünya şehri haline geleceğini belirterek,  “Burada şehrimizin sosyal ve ekonomik hayatı için çok kayda değecek çalışmalar yapacağını umduğumuz bir kuruluşun tanıtımına şahitlik yapıyoruz. Ayhan Varol Genç Kocaelilerin de başkanı ve çok değerli çalışmaları var. Sivil toplum kuruluşları yapılan hizmetlerle her zaman çok önemli kuruluşlardır. Daha güzel bir İzmit için çalışmanız bizleri çok memnun ediyor. Biz belediye olarak şehrimize yeni değerler katma derdindeyiz. Artık ülkeler değil, şehirlerin yarışı var. Sizin gibi sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile dünyada parlayan bir İzmit olacağız. İzmit’in geçmiş dönemlere ait olan çok önemli bir tarih birikimi var. Bu tarihi birikimle beraber İzmit’imizi tarih ve turizm şehri haline getireceğiz. Biz şehrimizi seviyor ve sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

“İZMİT ÜLKÜSÜ İLE

HAREKET EDİLMELİ”

Söz alan İzmit Kaymakamı Osman Kaymak İzmit Gönüllüleri Platformuna destek vereceklerini vurgulayarak “İzmit ilçemizde sivil toplum kuruluşları çok etkin olarak çalışıyor. İzmit’imizde bir medeniyet algısı oluşturma gayesi içerisindeyiz. İzmit Belediyemizin İzmit’imizi güzelleştirme çalışmalarına destek verecek olan bir sivil toplum kuruluşunun kurulması çok sevindirici bir durum. Ben, İzmit Kaymakamlığı olarak kurulan platformun yanında olacağımı buradan beyan ederim. Biz İzmit ülküsü ile hareket edebilirsek ve çalışmalarımızı şehrimizin güzelliği doğrultusunda yaparsak çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. 

28 Şubat 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR