BEŞİR Derneği 6 yardım TIR’ını yola çıkardı

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği Kocaeli Temsilciliği 2014 yılın da başlattığı projelere devam ediyor. Dernek önceki gün giyecek, battaniye, mama, çoc...

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği Kocaeli Temsilciliği 2014 yılın da başlattığı projelere devam ediyor. Dernek önceki gün giyecek, battaniye, mama, çocuk bezi, un ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinden oluşturulan 6 TIR’ı Kilis’e uğurladı. Buradaki depoda toplanan yardım malzemeleri daha sonra başta Suriye olmak üzere birçok ülkede ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. 300.000 TL  tutarında gıda, 60.000 TL tutarında un,   50.000 TL  tutarında giyim ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım konvoyu önceki gün yola çıktı.

 

HİÇBİR AYIRIM YAPMADAN

Beşir Derneği Kocaeli İl Temsilcisi Utku Erikli; “     Amacımız hayır sahibi insanlar ile ihtiyaç sahibi insanların arasında köprü olup bu hayrın yerine ulaşmasını sağlamak. İhtiyacı giderilen insanların gönlündeki o muştunun görülmesini sağlamak. Bütün insanlarımızın acısını ve sevincini paylaşarak onların insani ve ahlaki değerlerle donanmasına katkıda bulunmak. Doğru, düzenli ve çağın gereksinimine uygun olarak hizmet vermek ve insanlara maddi, manevi yardımlar yapmak. Gerektiğinde insanların haklarını korumak. İnsanlara hiçbir din, dil, ırk, sınıf, bölge, mezhep ve siyasi görüş farkı gözetmeksizin maddi ve manevi her türlü yardımlarda bulunmaktır” dedi.

       

TEŞEKKÜR ETTİ

Erikli, konuşmasına şöyle devam etti “SEMERKAND vakfı ve TÜMSİAD ile ortak çalıştığımız ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile İnsani yardım proje çalışmaların sonuna gelindi, hep birlikte konvoyumuzun bir halkasını daha uğurlayacağız. Allah (cc) yolunu açık etsin. İşimizi kolaylaştırsın inşallah. Başarılı bir çalışma oldu hedefimizi gerçekleştirdik bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayan Semerkand ve Tümsiad başkanlarına ve onların nezdinde tüm yönetimlerine, Kocaeli Büyükşehir belediye başkanlığına, hayır sahiplerine ve şu anda burada hazır bulunup bize destek veren siz gönül dostlarımıza Beşir derneği Kocaeli temsilciliği yönetimi adına teşekkür ediyorum.”                       

09 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR