ELEKTRONİK SAYAÇTA PÜF NOKTASI

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “tasarruf etmek ve elektriği ucuza tüketmek için mekanik sayaçların elektronik sa...

BÜYÜT

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “tasarruf etmek ve elektriği ucuza tüketmek için mekanik sayaçların elektronik sayaçlarla değişiminin sağlanmasının yeterli olmadığı konusunda tüketicileri uyardı”. Güven, “Kalibrasyon kapsamında sayaç değişiminde de müşterilerimiz üç zaman dilimine göre elektrik kullanarak faturalandırılmasını isterlerse, Müşteri Hizmetleri Merkezlerimize mutlaka müracaatları ve bu konuda yazılı talepte bulunmaları gerekiyor.”dedi. Güven, açıklamasında, “Elektronik saati olup, Puant tarifeyi seçerek (üç zaman dilimine göre) elektrik kullananların zaman dilimlerini dikkate alması örneğin tüketimlerini, 17.00-22.00 saatleri yerine 22.00-06 saatlerine kaydırmaları gerekir, aksi halde kullanıcıların elektrik fatura ödeme miktarları artabilir” dedi.
MÜŞTERİ ONAYI GEREKLİ
SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, halk arasında 'akıllı sayaç' olarak bilinen ve üç zaman dilimine göre faturalandırma yapılmasını sağlayan elektronik sayaçların sunduğu bu imkandan yararlanmak için sayacı değişen müşterilerinin yazılı başvuru yapması halinde puant tarifenin uygulandığını belirterek, “müşteri onayı olmadan SEDAŞ elektrik tarifesini değiştiremez” dedi.
22.00-06.00 ARASI UCUZ ELEKTRİK
Bekir Sami Güven, “Elektronik sayaçlar 3 farklı zaman diliminde ölçüm yapabilme kabiliyetine sahiptirler. Tabi bu tarifeden enerji kullanabilmek için Şirketimizin Müşteri Hizmetleri Merkezlerine tarife değişikliği için başvuruda bulunulması gerekmektedir.”dedi.
Güven, SEDAŞ müşterilerine uyarıda bulunarak, elektrik tüketiminde geçerli olan tarifede en ucuz tüketim bedelinin saat 22.00-06.00 arasında gerçekleştiğini, enerji kullanımının bu saatlere kaydırılmasıyla, enerji tüketim maliyetinin düşürülebileceğini belirtti.
17.00-22.00 ARASINDA DİKKAT
Güven “Elektronik sayaçlar, üç zamanlı tarifeye göre tüketim kaydı yapıyor. 06.00-17.00 arasında gündüz, 17.00-22.00 arasında puant ve 22.00-06.00 arasında gece tarifesi işliyor. Buna göre en pahalı elektrik puant tarifesinde.”dedi. Güven, “Evlerimizde elektrik tüketimi fazla olan ev araç ve gereçlerini akşam saat 10 dan sonra kullanılması durumunda (örneğin çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, fırın, v.s.) ciddi anlamda faturada tasarruf edilmesi sağlanmış olacaktır. Fakat bilinmesi gereken bu üçlü tarifeyi kullanırken elektriğin en pahalı olduğu dönem saat 17.00-22.00 arasındadır. Elektriğin fazla tüketilmesi durumunda ay sonunda kabarık bir elektrik faturası ile karşı karşıya kalınabilir. Bu sebeple müşterilerimizin 17.00-22.00 arasındaki tüketimlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.”dedi.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR