İzmit projesine Sabancı desteği

Sabancı Vakfı, kadınlar, gençler ve engellilere eşit fırsatların yaratılmasına katkıda bulunmak amacıyla “Toplumsal Gelişme Hibe Programı” ile sivil t...

BÜYÜT

Sabancı Vakfı, kadınlar, gençler ve engellilere eşit fırsatların yaratılmasına katkıda bulunmak amacıyla “Toplumsal Gelişme Hibe Programı” ile sivil toplum kuruşlarına toplamda 4.4 trilyon TL’lik yardımda bulundu.

Türkiye’nin 70 ilinde yürütülen ve 60 bine yakın kadın, genç ve engelliye ulaşan 11 projenin sahibi sivil toplum kuruluşları “Deneyim Paylaşım Toplantısında bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşma yapan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Sabancı Vakfı olarak üç yıl içinde açtığımız üç hibe programı ile 20 proje destekledik. Sonuçta, hibe verdiğimiz 20 projeden çalışmalarını tamamlayan 11’i, toplumun her kesimini çözüm süreçlerine dahil ederek toplumsal gelişmeyi hedefledi” dedi.

İSTİHDAM SAĞLAMAK
İstanbul Sabancı Center’de düzenlenen program ile diğer 10 proje ile birlikte Toplumsal Konuları Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan ve İzmit Belediyesinin proje ortaklığında gerçekleştirilen “ Engellilere Hizmet, Kadın ve Gençlere İstihdam” konulu proje Sabancı Vakfı tarafından başarılı projeler arasında bulundu ve projenin tanıtımı yapıldı. Amacı, gençlerin ve kadınların engelli bakımı konusunda eğitilerek istihdam edilmesi ve engellilerin kaliteli bakım hizmetine erişmesi olan proje ile 30 kursiyere, 5 uzman eğitimci ile toplam 256 saat eğitim verildi.

UYGULAMALI EĞİTİM
İlimizde SHÇEK’e bağlı çalışan bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile Özel Yenidoğan Özel Eğitim Okulunda gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle devam etti. İzmit Belediyesinin proje ortağı olduğu çalışma sonucunda Halk Eğitim Merkezlerine yeni bir engelli bakım eğitimi müfredatı kazandırılmış olup, kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile de sertifikalandırıldı.

06 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR