Ellibeş’in hayali gerçek oldu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in çok uzun bir süredir hayallerini süsleyen Yazlık Ilıcası tamamlanarak dün hizmete açıldıAçılışa; Bilim Sanay...

BÜYÜT

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in çok uzun bir süredir hayallerini süsleyen Yazlık Ilıcası tamamlanarak dün hizmete açıldı

Açılışa; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AKP Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Zeki Aygün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, il müdürleri ve protokol katıldı.

İKİNCİ YÜZYIL’DAN KALMA

2. Yüzyıl erken Roma Dönemine ait olan Yazlık Ilıcası bölgenin ne kadar değerli olduğunun 1800 yıl öncesinden gelen bir kanıtı olarak değerlendirildi. İnsan vücuduna en yakın sıcaklık olan 36 derecede topraktan çıkan çok mineralli ve faydalı olan termal su ve ılıca, şimdiden bölgenin çehresini değiştirdi.

BÖLGENİN EN
DEĞERLİ NOKTASI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yazlık Ilıcası’nın bulunduğu alanı ilçenin en değerli noktası olarak kabul ettiğini söyleyerek “İkinci yüzyıldan kalma tarihi bir nokta ve coğrafyanın tam üstünde duruyoruz. Bu memleketin üstü kadar altı da çok zengin. Bakın ne kadar güzel bir çalışma sonrası ortaya bu eseri çıkardık. Kalıcı olacak ve bu memleketin sadece sanayi kenti olmadığını tüm dünyaya gösterecek. Ayrıca emeği geçen Başta Müze Müdürümüz İlksen Özbay olmak üzere herkese şükranlarımı sunarım” dedi.

KOCAELİ SADECE
SANAYİ KENTİ DEĞİL

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Ercan Topaca ile Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün kentin sadece bir sanayi kenti olmadığı noktasını asgari müşterek olarak açıkladılar. Mehmet Ellibeş emeği geçen Bakan Nihat Ergün’e, Vali Ercan Topaca’ya, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Milletvekili Zeki Aygün’e günün anlam ve önemine binaen birer vazo hediye etti.

ÇOK BEĞENDİLER

Bakan Nihat Ergün ve davetliler açılış kurdelesini keserek birlikte tesisi gezdiler. Aslanlı büyük havuzu görür görmez çok beğenen konuklar, ortaya çıkan eserin on numara olduğu konusunda hemfikir oldular.
HABER: Aybey KAHRAMANLI

25 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR