Karaosmanoğlu’ndan anadil atağı

Rizeliler Derneği’nin dünkü kahvaltısına Başkan Karaosmanoğlu’nun sözleri damga vurdu. Karaosmanoğlu, “Aslını inkar eden soysuzdur… Resmi dilimiz tek...

BÜYÜT

Rizeliler Derneği’nin dünkü kahvaltısına Başkan Karaosmanoğlu’nun sözleri damga vurdu. Karaosmanoğlu, “Aslını inkar eden soysuzdur… Resmi dilimiz tek ama gençlerimiz kültürümüzün bir parçası olan ana dillerimizi de öğrenmeli” dedi.

Kocaeli Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Seka Park Otel’de dün kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya konuşmacı olarak katılan İbrahim Karaosmanoğlu’nun şu sözleri damga vurdu “Kültürümüzün içinde yer alan farklı diller gençlerimize öğretilmeli. Aslını inkar eden soysuzdur.” Ev sahipliğini Kocaeli Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Çakır’ın yaptığı kahvaltı Seka Park Otel’de düzenlendi. Kahvaltıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekili Adayı Azize Sibel Gönül, MHP Milletvekili Adayı İsmail Kurt, Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Hekimoğlu ve dernek üyeleri katıldı.

KURT’TAN DESTEK SÖZÜ
Dünün Türkiye’si ile bugünün Türkiye’sinin farklı olduğunu dile getiren Azize Sibel Gönül, “Artık örnek alan değil örnek olan, söz dinleyen değil söz söyleyen bir Türkiye’yiz. Dünyanın yaşadığı krize rağmen enflasyonu tek rakamda tutmayı başardık. Biz istikrarlı şekilde devam etmek için buradayız” dedi. 3 sektörde iş yaptığını belirten İsmail Kurt ise “Kahvaltı davetini aldığımız zaman siyasi bir konuşma istenmediği belirtilmişti ama Sayın Sibel Gönül, istikrar sürsün diyerek konuşmasını yapmış bulundu. Kendi inanç ve değerlerimiz var. Ben şahsım adına Rizeliler Derneği’ne gereken desteği verdiğimi ve vereceğimi belirtmek isterim” dedi.

‘ASILINI İNKAR EDEN SOYSUZDUR’
Resmi dil ile ana dil ayrımını vurgulayan İbrahim Karaosmanoğlu, “Kültürümüzün içinde yer alan farklı diller gençlerimize öğretilmeli. Aslını inkar eden soysuzdur. Hemşeri dernekleriyle kültürümüzü yaşatıyoruz. Kocaeli bu konuda oldukça başarılı, yapılan programlar bu başarıyı ortaya koyuyor. Nüfus itibariyle en çok dernek bizim ilimizde. Fakat gençlerimiz bizlerin bildiklerini bilmiyor. Gençlere kültürümüzü ve ana dilimizi öğretmeliyiz. Resmi dilimiz tek ama gençlerimiz kültürümüzün bir parçası olan ana dillerimizi de öğrenmeli. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda her hemşeri derneğine gereken desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

HAMZAOĞLU’NA GÖNDERME
‘Kocaeli’de değişimin öyküsü’ isimli slayt gösterisiyle yapılan projeleri anlatan Karaosmanoğlu, arıtma tesislerini anlattığı sırada Kocaeli Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nu Dilovası hakkında yaptığı bilimsel araştırmaları kamuoyuna açıkladığı için eleştirerek, “Bilim adamıyla film adamını ayırmak lazım” dedi. Karaosmanoğlu, daha önce de Prof. Dr. Hamzaoğlu hakkında “şarlatan” gibi ağır ifadeler kullanmıştı.

28 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR