STM, derneklerimizin hizmetindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Trakya İlleri Derneği, Kocaeli Artvinliler Derneği ve Türkiye Ziraatçılar Derneği’ni...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Trakya İlleri Derneği, Kocaeli Artvinliler Derneği ve Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin başkan ve yöneticilerini kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu, STK’ları fuar içinde yer alan Sivil Toplum Merkezi’nden yararlanmaya çağırdı, ‘’Sivil Toplum Merkezimiz, STK’ların hizmetindedir’’ dedi.

STK’LARDAN BAŞKAN’A ZİYARETLER
Gölcük Trakya İlleri Kültür ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karagöz, yöneticiler Muharrem Doğrul, Metin Çatak, Candoğan Doğan, Kadir Akın, Ercan Serbes, Kocaeli Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Almaz, yöneticiler İbrahim Durmuş, Mustafa Öztürk, Mikail Kalyoncu, İsmail Baran, Mete Bilgin, Türkiye Ziraatçılar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Y. Altan Akbay, yöneticiler Evrim Karaca, Abbas Göksu, Selim Işık ve Hasan Derviş, Başkan Karaosmanoğlu’nu ayrı ayrı ziyaret etti.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Gölcük Trakya İlleri Derneği Başkanı Karagöl ile yönetim kurulu üyeleri, 15 yıl önce kurulan derneğin faaliyetlerine yönelik Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi verdi. Artvinliler Derneği Başkanı Almaz ile yönetimi de, kısa süre önce yapılan genel kurulla göreve geldiklerini aktardı, dernek merkezini Körfez’den İzmit’e taşıdıklarını ifade etti. Artvinliler Derneği Başkanı Almaz ile yönetim kurulu üyeleri, 7 Mart Artvin’in Kurtuluşu etkinliklerine Büyükşehir’in verdiği destekten dolayı, Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR’İN KÖYLERE HİZMETLERİ
Başkan Karaosmanoğlu’na konuk olan Türkiye Ziraatçılar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Akbay ile yönetiminde yer alan ziraatçılar da, mesleki sorunlarını dile getirmek ve mesleki dayanışmayı artırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi. Derneğin ziraat teknikerleri, ziraat teknisyenleri ve ziraat mühendislerinde oluşan üyeleri bulunduğunu dile getiren Akbay, Büyükşehir’in Kocaeli’nin köylerinde sürdürdüğü ücretsiz ziraat mühendisi hizmetinin yararlarından söz etti.

SİVİL TOPLUM MERKEZİ
Kocaeli’nde sanayinin yanı sıra önemli tarım alanları olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak her zaman köylünün, ziraatçının ve çiftçinin yanında olduklarını vurguladı. Ayrıca fuar içinde hizmete giren Sivil Toplum Merkezi’nin önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’STK’larımız burada kendilerine ait dolaplara defterlerini bırakabilir, küçüklü büyüklü toplantılarını yapabilir. Böylece kira ve diğer masraflardan kurtulmuş olur. STK’larımız Sivil Toplum Merkezi’nden yararlanabilmeleri için görevli arkadaşlarımız çalışıyor’’ ifadesini kullandı.

23 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR