Kocaeli İtfaiyesi eğitmeye devam ediyor

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 14’üncüsü düzenlendi...

BÜYÜT

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 14’üncüsü düzenlendi. Amasya,Samsun,Van,Trabzon,Bitlis,Muğla,Antalya,Hatay,Denizli,,Polatlı,Artvin,Giresun İllerinden ve Gölköy, Çeşme,Elbistan, Geyve İlçelerinden gelen itfaiyecilerin eğitimleri Uluslar Arası Fuarı Merkezi içindeki itfaiye eğitim alanında devam ediyor. 3 hafta eğitim alan 30 itfaiye erine sertifika verilecek.

KOBİTEM EĞİTİM ALANINDA
Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

YÜKSEK SICAKLA MÜCADELE
Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlandı. İtfaiyeciler, konteyner da oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını gördü.

YOĞUN DUMANDA EĞİTİM
Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katıldı. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösterildi. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretildi. Kocaeli İtfaiyesine eğitim için gelen ekipler, eğitimlerden çok memnun kaldı. Eğitim almak için gelen ekipler, aldıkları pratik eğitimlerin çok faydalı olduğunu ifade etti.

390 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eğitmenleri, Kocaeli İtfaiyesi’nin oldukça tecrübeli bir teşkilat olduğunu ve bu tecrübelerini de diğer itfaiye teşkilatlarına aktardıklarını ifade etti. Daha önce verdikleri eğitimlerle birlikte toplam 390 itfaiye erine eğitim verdiklerini belirtti.

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM ALDILAR
Türkiye’nin çeşitli belediyelerinden gelen itfaiyeciler, Uluslar Arası Fuarı Merkezinde teorik ve pratik eğitimlerinin ardından sertifika almaya hak kazanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOBİTEM tarafından verilen eğitime, Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan 30 itfaiyeci katıldı.

14 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR