Aydınlılar’da Koçak güven tazeledi

Aydın İli ve İlçeleri Derneği, dün Sivil Toplum Merkezi’nde yapılan 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda eski başkan Olgun Koçak tek aday olarak girdi...

BÜYÜTAydın İli ve İlçeleri Derneği, dün Sivil Toplum Merkezi’nde yapılan 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda eski başkan Olgun Koçak tek aday olarak girdiği kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi
Aydın İli ve İlçeleri Derneği, 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı, Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirdi. 27 Ekim Pazar günü yapılması gereken toplantı, çoğunluk olmadığı için 3 Kasım’a ertelenmişti. Ancak toplamda 75 üyesi bulunan Dernek’te, Genel Kurul’a katılım fazla olmadı. Toplantıda faaliyet, mali ve denetleme raporları oylandı, yeni yönetim kurulu belirlendi. Toplantıda Divan Kurulu Başkanlığını Başiskele Kaymakamı Ali Partal yaptı.
“ÜYELERİ KAYNAŞTIRDIK”
Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Genel Kurul Toplantısı’na geçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Aydın İli ve İlçeleri Derneği Başkanı Olgun Koçak, üyelere faaliyet raporunu sundu. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, CHP ve MHP İl Başkanlarını ziyaret ettiklerini belirten Koçak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i de ziyaret etmek istediklerini, ancak randevu taleplerine cevap verilmediğini söylediği. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun derneğe ziyarete geldiğini belirten Olgun Koçak, dernek içinde aylık kahvaltılar düzenlenerek üyelerin kaynaşmasının sağlandığını dile getirdi.
“DERNEK PARASINA DOKUNMADIK”
İki yıl içerisinde bir defa Aydınlılar Gecesi, bir defa da Efeler Gecesi düzenlediklerini ifade eden Koçak, bu etkinliklerde dernek parasından harcama yapılmadığını belirtip “Yalnızca Antik Kapı’da yapılan etkinlikte basın mensuplarının kahvaltı ücretleri dernek parasından verildi” dedi. Her yıl Yöresel Kültürler Fuarı’na katıldıklarını belirten Başkan Olgun Koçak, 2001 yılındaki fuarda kendilerine bir kamera ve bir fotoğraf makinesi hediye edildiğini, 2013 yılında ise herhangi bir hediye verilmediğini belirtti.
“YENİ OFİSİMİZ HAYIRLI OLSUN”
İzmit’te dernek ofisi açtıklarını belirten Koçak, Aydın İli ve İlçeleri Derneği’nin, ofisi olan sayılı derneklerden biri olduğunu dile getirerek, emeği geçen herkese ve tüm üyelere teşekkür etti. Ofisin 16 bin liraya mal olduğunu söyleyen Koçak, tapunun dernek adına olduğunu söyledi. Koçak ayrıca iç dekorasyonu yaptıran İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkürlerini iletti.
ÖZEL KURS AÇILACAK
Üyelerin halkoyunları kursu açılması için ısrar ettiğini belirten Koçak, “Halkoyunları konusunda Belediye ile görüşüldü, Halk Eğitim ile anlaşıldı. Ancak Halk Eğitim tüm yöre oyunlarının kursunu veriyor ve bu 6 ay sürüyor. Üyelerimiz ise hem 6 aylık süreci uzun buluyor hem de sadece harmandalı kursu istiyor” diye konuştu. Halk Eğitim’in sadece harmandalı kursu vermemesi nedeniyle, açılacak kursun özel olacağını dile getiren Koçak, kursun kısa zamanda açılması için çalışma yaptıklarını söyledi.
TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ OLMADI
Başkan Olgun Koçak’ın Faaliyet Raporu’nu sunmasının ardından Sayman Emre Özkahraman Mali Raporu, Denetim Kurulu Başkanı Selahattin Gemici ise Denetim Raporu’nu üyelere okudu. Faaliyet Raporu, Mali Rapor ve Denetim Raporu üyeler tarafından kabul edilirken, Tüzük Değişikliği yeterli çoğunluk olmadığı için oylamaya alınmadı.
YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
Başkan Olgun Koçak’ın açıkladığı Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri, başka bir adayın çıkmaması üzerine oy birliği ile kabul edildi. Buna göre:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
Olgun Koçak
Ahmet Kaçan
İbrahim Karaçelik
Nilüfer Arıkan Çubuklu
Ece Dinç Öznur
Ersun Hızlan
Tacettin Uğur
Denetim Kurulu Asil Üyeleri ise:
Süleyman Savran
Gaye Yılmaz
Dilaver Şefik

03 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR