İşsizler, bu fuarı kaçırmayın!

Kocaeli Valiliği öncülüğünde Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Üniversite Tanıtım Günleri (DOMİF'15) yarın kapılarını açıyor. İnterteks...

Kocaeli Valiliği öncülüğünde Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Üniversite Tanıtım Günleri (DOMİF'15) yarın kapılarını açıyor. İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki fuar üç gün boyunca gezilebilecek. Vali Hasan Basri Güzeloğlu da Welborn Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile fuar hakkında genel bilgiler verdi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KOTO Başkanı Murat Özdağ, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez katıldı.

 

BÜYÜK FIRSAT OLACAK

Türkiye’nin her bölgesinden üniversitelerin de yer alacağı fuarda 250 firmanın 300 stant açması hedefleniyor. Fuara katılacak üniversitelerin tanıtım günleri ile öğrencilerin kariyer planlamaları ve üniversite tercihlerinde yardımcı olması da amaçlanıyor. İş hayatına atılmak ve kariyer yapmak isteyen son sınıf öğrencileri ve iş değiştirmeyi amaçlayanlar için de fuar bir fırsat olacak.

 

STANTLARDAN BİLGİ ALACAKLAR

İş arayan gençler ile işvereni bir araya getirecek olan DOMİF’15 fuarına gelen nitelikli iş arayanlar burada personel alımı yapacak olan firmalarla görüşebilecekler. DOMİF başvuru formlarını doldurarak iş başvurusunda bulunabilecekler. İşveren firmaları ise şimdi ya da ihtiyaç duyulduğunda değerlendirebilecek.

 

ÜNİVERSİTE KARİYER GÜNLERİ

Lise son sınıf öğrencilerinin kariyer planlamasına yardımcı olmak, üniversitelerin tanıtımlarına fırsat vermek için üniversite tanıtım günleri bu çalışmalara ilave edildi. Düzenlenecek Üniversite Tanıtım Günleri ile öğrencilerin üniversite ve bölüm seçmesine yardımcı olunması hedefleniyor. Çalışma ile DOMİF’15’in kamu kurumları ve nitelikli iş gücünü ilgilendiren bir sinerji merkezi haline gelmesi bekleniyor.

 

“İŞVEREN İLE İŞÇİ BULUŞACAK”

Çalışma hakkında bilgiler veren İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez, işçi ile işverenin bir araya geleceği fuarın önemine değindi. Gülmez, “Bu fuar nitelikli işçi ile iş arayanı bir araya getiren bir etkinliktir. Bölgesel anlamda tek ve ilk olma özelliği taşıyan bu fuarda işçi ile işveren buluşacak, iş arayanların ve eleman arayanların ihtiyaçlarını gidereceği, kariyer planlamalarını yapılacağı bir fuar olacak” dedi.

 

“İSTİHDAM ARTACAK” 

Toplantıda son konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “İş ve istihdam konusunda tüm segmentleri bir araya getirecek olan fuar, nitelikli iş ve işçi arayanları da buluşturacak. Türkiye her yıl 700 bin istihdam sağlayan, dünyanın 16., Avrupa’nın da 6. büyük ekonomisine sahip ülkeyiz. Bu fuarın açılması istihdam konusunda Türkiye’yi bir adım daha ileriye götürecek bir hamledir” dedi.

 

ÜNİVERSİTELER İÇİN TANITIM FIRSATI

DOMİF’in ancak Kocaeli gibi bir kentte kurulabileceğini dile getiren Güzeloğlu, “21. yüzyıl ekonomisi rekabet ve bilgiyi, üniversitelerin yaklaşımını ortaya koyan bir yapı oluşturuyor. Ülke olarak bunu yakalamamızda bu tür faaliyetlerin önemi büyüktür. Öğrencilerimizin iyi yetişmesi ve iş hayatında kaliteli işler yapmasında önemli rol oynayacak bu fuar kentimize de çok şey katacaktır. Fuarda yapılacak olan üniversite tanıtım günleri ile öğrencilerin okuyacağı üniversiteleri hatta bölüm tercihleri konusunda seçici davranacağı bir süreç olacaktır” diye konuştu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

06 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR