Kartepe’de imar uygulamalarının ihalesi yapıldı

Söz konusu imar uygulamalarının ihalelerinin yapılması ile bu bölgelerde uzun yıllardır devam eden ruhsat ve mülkiyet sorunları çözüme kavuşturulması...

BÜYÜT

Söz konusu imar uygulamalarının ihalelerinin yapılması ile bu bölgelerde uzun yıllardır devam eden ruhsat ve mülkiyet sorunları çözüme kavuşturulması için çalışma başlatıldı.

 

TURİZM CENNETİNDE KADASTRO SIKINTISI

Sahip olduğu değerler ve mevcut turizm potansiyeli nedeniyle cazibe merkezi olan Kartepe ilçesi hızlı bir gelişim gösteriyor. Kentsel kullanımların getirdiği nüfus için gerekli konut alanlarında geçmiş yıllarda yapılan ifrazlar sonucu günümüze kadar taşınan kadastro kaynaklı problemler nedeniyle sıkıntılar yaşanıyordu.

 

ÜZÜLMEZ, SORUNLARIN ÜZERİNDE GİDİYOR

Göreve geldiği günden itibaren yeni yönetim modeli ile sorunların üzerine giden ve çözümler üreterek takdir gören Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, her geçen gün başarılı bir uygulamaya imza atmaya devam ediyor. İlçe halkının ruhsat ve mülkiyet konularında yaşadığı sıkıntının giderilmesi için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri titiz bir çalışma sergiledi.

 

KARTEPE BELEDİYESİ ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Kartepe ilçesinde komşular arasında mahkemeye varan husumetlerin bile olduğu geçmişte yapılan ifrazlar sonucu oluşmuş parselasyondan kaynaklı problemlerin çözümü için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında İstasyon Mahallesi’nde 460 dönümlük alanda Ataevler Mahallesi Bahçelievler bölgesinde de 280 dönümlük alanda şuyulandırma ihalesi yapıldı.

 

PARSEL SINIRLARIDAKİ BELİRSİZLİKLER

İstasyon ve Ataevler Mahalleleri’nde parsel sınırlarındaki belirsizlikler nedeni ile vatandaşlara ait mevcut yapıların ruhsat ve mülkiyet sorunları yapılan imar uygulamaları ihaleleri ile aşıldı. Plan revizyonu ile beraber devam eden çalışmalar kapsamında yapılan şuyulandırmalar ile bölgelerin inşaat ruhsatında yaşanan sıkıntılar, yol genişlikleri ve parsellerin sınırlarındaki belirsizlikler giderilmesi bölge halkı tarafından da büyük takdir gördü.

 

İHALE BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİ

Kartepe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ali İhsan Karagöz, “İlçede kentsel kullanımların getireceği nüfus için gerekli konut, çalışma ve donatı alanlarını sağlamak amacıyla Belediye Başkanımızın projelerine de destek veren imar uygulamaları ihaleleri İstasyon ve Ataeveler Mahalleleri’nde başarıyla gerçekleştirildi ve bu bölgelerin sorunları çözüme kavuşturuldu. Benzer uygulamalar için de çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Kartepe’ye değer katacak çalışmaları sağlamak adına başkanımızın bize verdiği görev ve sorumluluğun bilincinde imar uygulamalarını halkımızın beklenti ve taleplerine uygun şekilde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

26 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR