SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka

SP İzmit İlçe Divan toplantısı parti binasında yapıldı. İlçe Başkanlığına atanan Yusuf Saka’nın başkanlığında yapılan ilk divan toplantısının beklenen...

BÜYÜT

SP İzmit İlçe Divan toplantısı parti binasında yapıldı. İlçe Başkanlığına atanan Yusuf Saka’nın başkanlığında yapılan ilk divan toplantısının beklenenin aksine kalabalık olmaması dikkat çekti. Toplantının açılış konuşmasında İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka “Kısa bir süre önce İzmit İlçe Başkanlığı’nda görev değişikliği yaşanmıştır. Uzun süredir İzmit İlçe Başkanlığını yapan Mustafa Can, emaneti bizlere vermiştir. Bizde elimizden geldiği kadar çalışmaları daha ileri götüreceğiz. Mustafa Can patimizi önemli hizmetlerde bulunmuştur kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

‘PSİKOLOJİK SAVAŞ DEVAM EDİYOR’

İlçe Başkanı Saka, “Dünya üzerinde iki gücün mücadelesi yaşanmaktadır. Hakkı üstün tutan Milli Görüş ve İsrail, müttefikleri tarafından oluşturulan güç arasında geçmektedir. İsrail ve müttefiklerinin yaptıkları katliamlar Müslüman ülkelerde yaşanmaktadır. Psikolojik bir savaşta verilmektedir”.

‘İNSANLARIMIZ KREDİLERLE ESİR ALINIYOR’

“Müslüman Türk kimliğinden uzaklaşmamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu çalışmalar neticesinde basında cinayet, soygun, tecavüz, sapık ilişkiler, gasp v.b. olaylar görülmektedir. Herkesin cebinde kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı borcu yüzünden neler yapıldığı biliniyor. İnsanlarımız kredilerle esir alınmaktadır. Ege ve Trakya da ki köylülerin arazileri bankalara geçmiş durumdadır” dedi.

‘İNİM İNİM İNLE AM GİT, AKP’YE OY VER’

Saka, “Bizler bir siyasi partiyi tercih ederiz. Neden tercih ederiz. İktidara gelmesi durumunda ekonomik ve sosyal olarak seviyemizi yükseltmek için tercih edilir. Bakıyoruz asgari ücret yerlerde, emekli ücretleri yerlerde. Ne enteresanki 11 yıldır bir iktidar var. Halen daha asgari ücret alan kardeşim, emekli ücreti alan vatandaş, rahat edeceğim diye 11 yıldır oy verdiği, kendisini inim inim inleten hükümete oy veriyor. Çok enteresan bir durumdur. Bu nasıl oluyor?Anarşi son 20 yıldır azmış durumdadır. Kurbanlıklarımızı anguslarla kesiyor. Hayvancılığımız bitirilmiş buğday dışarından alınıyor. Yine de vatandaş AKP’ye oy vermektedir. Bu nasıl oluyor? “ dedi.

‘HALA AKP DİYORLAR’

Vatandaşın önüne iki alternatif konulduğunu belirten Saka, “İyi polis kötü polis. Bunlardan birini seçmek durumunda bırakılıyoruz. Milletimize bu iki seçenekten başka seçenek sunulmadığı için yaşama savaşı vermesine rağmen, kendisinin bu duruma düşmesine sebep olan 11 yıllık iktidarda olan, AKP’ye hala oy veriyor”.

‘VATANDAŞ CHP’DEN ÇEKİNİYOR’

“Muhafazakar seçmen sandık başına gittiği zaman CHP’ye oy vermesi durumunda başına gelecekleri biliyor. AKP’ye oy veriyor. Vatandaş CHP’den neden çekiniyor. Geçmiş yıllarda yaptıklarından dolayı tedirgin durumdadır” değerlendirmesinde bulundu.

‘BM, DEMOKRASİYİ KATLETTİ’

Demokrasinin BM tarafından katletildiğini belirten Saka, “Burada daimi üyeler bulunmaktadır. Daimi üyeler her zaman haklıdır. Buda demokrasi olmaktadır. Bu BM siyonizmin emrindedir. ABD dünyanın jandarması deniliyor. Bu ülke tarafından heryere demokrasi getiriliyor. Suudi Arabistan’da krallık var. Kendisinin çalışabileceği kişilerin il başında olduğu ülkelerde sorun yaşamıyor. Demokrasi götürülmüyor.

‘DEMOKRASİ, HİKAYEDİR’

“Ülke yönetiminde insanları kullanarak bir tarafa atmaktadırlar. Demokrasi hikayedir. Sadece islam ülkelerinde savaş ve terör vardır. Batı ülkelerinin hiç birinde yoktur. Herkesin içerisinde milli görüş ruhu vardır. Bunun ortaya çıkması gerekiyor. Bunun için de milli görüşçülerin çalışması gerekiyor” dedi.

‘DEPREM MÜZESİ NERDE?’

SP İl Başkanı Ahmet Kul ise, “Kocaeli’de deprem müzesi kurulması yönünde karar alınmıştı. Bu müze nereye kuruldu? Sakarya’da bulunuyor. Deprem sadece deprem zamanında değil her zaman hatırlanmalıdır. Müzenin yerini bilen varsa bize söylemelerini istiyorum”.

‘KARAOSMANOĞLU, TASARRUF NE BİLMİYOR’

“Deniz otobüsünün kaçırılması gündeme geldi. Güvenlik zafiyeti ortaya çıkmıştır. Deniz otobüsü az kişiyle sefer yapıyor. Bu da israf olduğunu göstermektedir. Görmemişin oğlu olmuş tutmuş tutmuş koparmış. Tasarruf, Başkan Karaosmanoğlu’na öğretilmedi mi? Buraya özelleştirme yapılabilir. Özel motorlara imkan sağlanabilir. Belediye makam araçlarında da israf etmektedir” açıklamasında bulundu.

21 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR