Patronunu Çözüm Masası’na ihbar etti, işten çıkarıldı

Natural Dekor Fabrikası’nda çalışan Adem Doğan, çalıştığı iş yeri sahibi ‘kaçak ek bina yapıyor’ diye Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na ihbarda bu...

BÜYÜT

Natural Dekor Fabrikası’nda çalışan Adem Doğan, çalıştığı iş yeri sahibi ‘kaçak ek bina yapıyor’ diye Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na ihbarda bulundu. Büyükşehir’in 2 numaralı adamı ihbarı yapan Adem Doğan’ın adını işyeri sahibine verince Doğan işten çıkarıldı

Natural Dekor Fabrikası’nda işten çıkarılan Adem Doğan, Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Doğan, çalıştığı işyeri hakkında Büyükşehir’in Çözüm Masası’na ihbarda bulunduğunu; ama adını bilmediği Büyükşehir Belediyesi yetkilisi tarafından adının işyeri sahibine verildiğini ve iş yeri sahibinin kendisini işten çıkardığını söyledi.

“İHBARDA BULUNDUM”
Adem Doğan konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu; “Kartepe’de bulunan Natural Dekor isimli işyerinde çalışırken işyeri sahibinin yapmış olduğu bin metre kareden fazla kaçak ek bina yapıyı 08.12.2012 tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nin Çözüm Masası’na e-posta ile bildirdim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğum ihbarı Kartepe Belediyesi’ne bildirdiğini, belediyenin işyerine giderek 11.12.2012 imar kanunun 32. maddesi gereğince Yapı Tatil Zaptı ile mühürlendirdiğini bana e-posta ile bildirdi.

“İNŞAAT DEVAM ETTİ”
İş yerinin çalışanı olarak mühürlendiği söylenen iş yerinin kaçak yapının halen hızlı bir şekilde yapımına devam edildiğini görmem üzerine tekrar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne 26.12.2012 tarihinde Çözüm Masası’na ihbarda bulundum. Mühürlenen iş yerinin nasıl oluyor da halen ek kaçak yapımına devam edildiğini nerdeyse tamamına yakın bir bölümünün tamamlandığını bildirdim. Bana ‘inşaat mahalline gidip ruhsatsız ek bina mühürlenerek durdurulmuştur’ şeklinde bir açıklama 28.12.2012 tarihinde mail adresime gönderildi.

“HAKARET ETTİLER”
Bu mail yazışmaları bende bulunmaktadır. Aradan 25 gün sonra iş yeri sahibi Orhan Akyol, 22 Ocak 2013 günü beni müdürü ile işyerinin depo bölümüne çağırdı. Depoya girerken depo çalışanlarının depoyu boşalttığını gördüm. İçeri girdiğimde deponun arka tarafında patronum Orhan Akyol’un beni beklediğini gördüm. Yanına girerken bana “Geç şuraya diye bağırmaya başladı” bende ne oldu Orhan bey dedim. Bana sen bizi belediyeye neden şikayet ettin diye bağırdı. Ne şikayeti ağabey dedim. Bizi belediyeye sen şikayet ediyormuşsun, hepsini öğrendim, sen yapmışsın diyerek hakaret etmeye başladı.

“BÜYÜKŞEHİR’İN İKİNCİ ADAMI”
Bende kendisine yok öyle bir şey dedim. ‘Yalan söyleme, ben hepsini öğrendim. Sen şikayet etmişsin’ dedi. Ben de kendisine kimden öğrendin ağabey gel gidelim kimmiş bana söylesin dediğimde kızarak bana bağırdı ve sonra oğlum Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 2’nci adamı ile dün akşam yemekteydim. Bana yazdığın her şeyi, adını, soyadını, TC numaranı ve hatta mailini okudu. Bana yalan söyleme diyerek saldırarak boğazımı sıkmaya başladı.

“BEN BAYILMIŞIM”
Telefonumu çıkartmaya çalışırken bana engel olmaya çalıştı ve telefonumu elimden aldı. O sırada ben yere düştüm oda üstüme çıktı ve benim boğazımı sıkmaya devam ederken ben bayılmışım. Beni 45 dakika beklettiler. Yemek zili çaldı. Saat 13.00’de çalışan işçiler yemeğe çıktılar. Kimse görmesin diye yan kapıdan beni sağlık ocağına götürmek için iş yeri aracına arka koltuğuna yatar vaziyette koyarak yola çıktık. Tam Acısu sapağına yakın Sapanca yolu kavşağında iken kendime geldim. Araç durdu ben halen arkada yatıyordum.
“KAZA YAPTIK”
Tam ana yola çıkarken karşı yoldan gelen araç bize çarptı. Sonra ben arkada sıkıştım. Sol kaburgalarımdan ve ayaklarımdan yaralandım. 4 gün hastanede yattım. 22 gün raporlu olarak evde yattım sonuç olarak işten ayrılmak zorunda kaldım. Karşı araçta bir bayanın öldüğünü öğrendim. Benim vatandaş olarak yapmış olduğum gizli ihbar yazımı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi çalışanlarının suiistimal etmesi sonucu maddi manevi mağdur edilmeme sebebiyet verdiklerinden iki kurumun bu bölümde çalışanlarından davacıyım.”

İKİNCİ ADAM KİM?
Adem Doğan, iş yeri sahibi Orhan Akyol’un Büyükşehir Belediyesi 2. adamından ismini aldığını söyledi. Peki Adem Akyol’un adını Orhan Akyol’a veren bu ikinci adam kim? Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak mı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı mı? Soruşturma sonunda muhtemelen bu isim ortaya çıkacak. Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na ihbar edilen telefon ve maillerin gizli olması gerekmez mi?

10 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

meltem akan - çukurbağ mahallseinde kara elmas odun deposu mevkinde sokak köpekleri yaşlı çıcuk herkese saldırıyor bıktık usandık artık zabıtayı arıyoruz küpesi varsa bir şey yapamayız diyor illa ki birinin ölmesimi lazım allahaşkına yardım edin bıktık

Yanıtla . 0Beğen 10 Nisan 09:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR