“Alkollü bir Cumhurbaşkanı’ndan sonra Hacca giden bir Cumhurbaşkanı gördük”

AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki gün İl Başkanlığı Binası’nda geçtiğimiz Kurban Bayramı’nı ve gündemi değerlendirdi.AKP Kocaeli İl Başkan...

BÜYÜT


AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki gün İl Başkanlığı Binası’nda geçtiğimiz Kurban Bayramı’nı ve gündemi değerlendirdi.
AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Başkanlığı Binası’nda geçtiğimiz Kurban Bayramı’nı ve gündemi değerlendirdi. Civelek’in basın açıklamasının ardından İl Yönetimi’nden 5 isim aday adaylığı için istifa etti.
“HUZURDAN HUZURSUZ OLANLAR VAR”
Bayramın barış ve huzur içinde geçmesinin kendilerini çok memnun ettiğini ifade eden Civelek, “İslam Dünyası’nda bayramda kan gövdeyi götürürken bizde huzur vardı, sadece kurban kanı vardı” dedi. “Huzurlu bir ortam vardı, ancak bu huzurlu ortamdan huzursuz olanlar vardı” diyen Mahmut Civelek, Alternatif Kent Bayramlaşması’na gönderme yaptı. “Alternatif ya da bölündü gibi sözler duymak istemiyoruz. Herkes buradayken onlar niye yok düşünmeliler” diye konuşan Mahmut Civelek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacak etkinliklere tüm muhalefet partilerin temsilcilerini çağırdı.
“ÜZERİMİZE OYUNLAR OYNUYORLAR”
Lübnan’da kaçırılan pilotların ailelerine kavuştuğunu dile getiren Mahmut Civelek “Videoları, görüntüleri izlediniz, hep birlikte izledik. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü gösteriyor. Gerek bunlar, gerekse Hakan Fidan üzerinden oynanan oyunları görüyoruz. Bu oyunların nedeni Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış politikadaki başarısıdır” dedi.
“ARTIK NORMALLEŞEN BİR ÜLKEDEYİZ”
Cumhurbaşkanlarını halkı seçmesi için yapılan referandumu hatırlatan Civelek “Bugün 21 Ekim. Cumhurbaşkanını halk seçsin referandumunun yıldönümü. Alkollü bir Cumhurbaşkanı’ndan sonra, hacca giden bir Cumhurbaşkanı gördük. Artık normalleşen bir ülkedeyiz” diye konuştu.
“13-0’A ENGEL YOK”
Seçimler ve adaylık başvuru süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mahmut Civelek, İzmit ve Başiskele’de henüz bir adaylık başvurusu olmadığını, Körfez, Dilovası ve Karamürsel’de ise son görüşmelerin ardından çarşamba günü (bugün) istifaların olacağını belirtti. İzmit ve Başiskele’de başvuru olmamasının hiç olmayacağı anlamına gelmediğini dile getiren Civelek, “Çalışmalarımız devam ediyor. Hep yaptığımız gibi yine halkımızın fikrini alıyoruz. Kamuoyu araştırmalarına göre bizim yine 13-0 yapmamıza engel yok” dedi.
“YOĞUNLUK NORMAL”
Başarılı bir partide herkesin siyaset yapmak isteyeceğini söyleyen Civelek, “Yıllardır iktidarız, çok da başarılı bir partiyiz. Bu yüzden yoğunluğu normal karşılıyoruz” şeklinde konuştu. Çok sayıda adaylık başvurusunun kamuoyunda söylentilere yol açtığı iddialarına yanıt veren Mahmut Civelek “Şartlarımız belli. İsteyen herkes adaylık başvurusu yapabilir. Ancak ne Belediye Başkanlarının aday adaylarını yıpratmasına izin veririz, ne de aday adaylarının Belediye Başkanlarını yıpratmalarına izin vermeyiz” dedi.
5 YENİ ADAY ADAYI
AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, basın toplantısının ardından, görevlerinden istifa eden 5 yeni aday adayını tanıttı. 2 ismin Belediye Başkanlığına, 3 ismin ise Belediye Meclis Üyeliğine aday olduğunu belirten Civelek, arkadaşlarına başarılar diledi. İşte o adaylar:
Orhan Pala: Darıca Belediye Başkan Aday Adayı
Şevki Demirci: Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı
Tuğba Şensoy: Gebze Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı
Enver Alçık: Körfez Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı
Semra Ertuğ: Kartepe Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı

23 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR