“Zübük” davasından böyle çıktılar!

Bugün sizlere ilginç bir haber sunuyoruz. Son derece ilginç bir fotoğrafla… Fotoğrafa dikkatle bakın!Ön sol taraftaki kişi AKP’nin Kartepe Belediye Ba...

BÜYÜT


Bugün sizlere ilginç bir haber sunuyoruz. Son derece ilginç bir fotoğrafla… Fotoğrafa dikkatle bakın!
Ön sol taraftaki kişi AKP’nin Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık. Yanındaki CHP’li Meclis Üyesi Bülent Sarı… Bülent Sarı, aynı zamanda CHP eski ilçe başkanı. Arkadakiler ise, Şükrü Karabalık’ın danışmanı Eyüp Gencer (gülen) ve avukatı Erol Şahin. Bu fotoğraf dün Kocaeli Adliye Sarayı önünde arkadaşımız Mustafa Yıldız tarafından çekildi. Şükrü Karabalık ile Bülent Sarı, birlikte “Zübük Davası”ndan böyle çıktılar. Nedir bu “Zübük Davası”? Anlatalım… Kartepe Belediyesi’nin bir meclis toplantısında, CHP’li Bülent Sarı, imar çalışmaları konusunda Başkan Şükrü karabalık’ı eleştirir.
Şükrü Karabalık, bu eleştiri karşısında Bülent Sarı’ya döner, “Zübüklük yapmayın, siz CHP’liler hep böylesiniz” der. Bülent Sarı da hakarete uğradığını ileri sürerek Şükrü Karabalık hakkında ceza davası açar. İşte dün, Kocaeli 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nde bu ceza davasının ikinci duruşması vardı. Bülent Sarı, 4 avukatla (Emrah Toker, Tamer Ejderoğlu, Arzu Türkkal Enç, Başar Değer)duruşmaya geldi. Bir sonraki duruşma, dosya eksiklerinin tamamlanması için 30 Aralık 2013 tarihine bırakıldı. Duruşma sonunda, “Zübük” diyen Şükrü Karabalık’la, kendine “Zübük” denilen Bülent Sarı, iddiaya göre hakaret edenle kendine hakaret edilen, Adliye Sarayı’ndan böylesine keyifli ayrıldılar.


ZÜBÜK ne demek?
Zübük kelimesinin Türk Dil Kurumu’nda bir karşılığı yok. İlk kez Aziz Nesin tarafından kullanılmış. Nesin, yazdığı kitaba “ZÜBÜK” ismini vermiş. Kitapta, Türk siyasi yapısındaki “çarpık karakterler” hicvediliyor.

10 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR