Üzülmez: Kartepe’nin gelecek 100 yılını planlıyoruz

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, mahalle muhtarları ile ikinci toplantısını Ekoköy’de gerçekleştirdi. Kartepe’nin gelecek 100 yılını planlad...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, mahalle muhtarları ile ikinci toplantısını Ekoköy’de gerçekleştirdi. Kartepe’nin gelecek 100 yılını planladıklarını ifade eden Başkan Üzülmez, bunu da birlikte yönetim modeli çerçevesinde gerçekleştirecekleri belirtti. Başkan Üzülmez, “Sistemli ve düzenli bir şekilde birlikte çalışarak Kartepe’yi hak ettiği yere getireceğiz. İyi niyet çerçevesinde çalışırken amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” dedi.

 

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

2014 yerel seçimleri ile birlikte göreve başlayan Kartepe’nin muhtarlarını Ketenciler Köyü’nde hayata geçirilen Ekoköy’de ağırlayan Başkan Üzülmez, kahvaltılı toplantıda asli belediyecilik hizmetleri yanında hayata geçirilen projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker ve mahalle muhtarlarının ilgi gösterdiği toplantıya Başkan Üzülmez, beraberinde başkan yardımcıları Zafer Arat ve Murat Sabri Çakır ile koordinatörler Kemal Timur, Yusuf Özdemir ve Şemistan Subaşı, Zabıta Müdürü Selman Çelik, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik ile birlikte katıldı.

 

ÜZÜLMEZ’E DESTEK

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Dernek Başkanı Türker, bu organizasyon için teşekkür etti. Seçim sürecinden bu yana gelinen süreçte yapılanları hatırlatan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Öncelikle katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ederim. Ramazan ayında sizlerle bir araya gelememiştik. Bunun da telafisi olmasının yanı sıra, bazı muhtarlarımızla birlikte Ekoköy Projesi’nin benzeri çalışmalar içinde olmayı düşündüğümüz için burayı seçtik.

 

HOŞ BİR SADA

Bundan sonraki süreçte daha kurumsal olarak, amacına uygun ve sonuç odaklı toplantılarımızı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde devam ettireceğiz. Amacımız, Kartepe’yi elde ettiğimiz belediyecilik tecrübesi ve bilgi birikimleriyle, nüfusu ve yüzölçümü ile paralel şekilde daha gelişmiş daha güzel, hizmet noktasında eksiklikleri minumum düzeyde bir ilçe yapmak ve en sonunda hoş bir sada bırakmak” dedi.

 

YAZILI TALEPLER

Muhtarlardan beklentilerini de ifade eden başkan Üzülmez, “Kartepe’yi klasik belediyecilik hizmetlerinin konuşulmayacağı bir konuma getirme hedefiyle çalışıyoruz. Ben hepinizi önemsiyorum. Sizlerden gelen talepler, konuşulanlar askıda kalmayacak. Söz uçar yazı kalır diye taleplerinizi yazılı istiyorum. Bunları kayda alıp takip edelim istiyoruz. Belediye bütçesine göre onaylıyor veya programa aldırıyorum.

 

YENİDEN TURİZM

Siz muhtarların işlerini kolaylaştıracak çalışmaları sırasıyla planlayarak gerçekleştireceğiz. Biz Kartepe’yi yeniden turizmi ile ticareti ile sosyal hayatı ile kültür hayatı ön plana çıkartmayı hedefliyoruz. Niyetimizin iyi ve halis olması gerekiyor. Sistemli ve düzenli bir şekilde birlikte çalışarak Kartepe’yi hak ettiği yere getireceğiz. Bunu iyi niyet içinde çalışarak gerçekleştireceğiz. Burada amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” dedi.

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ

Ramazan ayında gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında tespitlerde bulunduğunu belirten Başkan Üzülmez, “Devletin, devlet baba sıcaklığını hissettirecek şekilde ihtiyaç sahibi insan bırakmamak gibi büyük bir hedefimiz var. Sosyal hizmet koordinatörlüğü öncülüğünde sizlerin katkıları ile evladı olmayan ve sıcak yemek pişirecek durumu olmayan kişiler tespit edilecek ve evlerine aş götüreceğiz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

 

171 TALEP ÇÖZÜLDÜ

Kartepe Belediyesi Muhtarlık Masası Koordinatörü Şemistan Subaşı da, muhtarlarla uyum içinde çalıştıklarını belirttiği konuşmasında, bu süreçte muhtarlardan gelen 290 talebin 171 tanesinin çözüme kavuşturulduğunu diğerlerinin de programa alındığını kaydetti. Toplantıda söz alan muhtarlar da mahallerindeki sorunlar ve taleplerle ilgili görüşlerini dile getirdiler. Öneri ve düşüncelerini paylaşan muhtarlar kendilerine değer verildiği ve bu tür toplantılar için Başkan Üzülmez’e teşekkür ettiler.

 

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Köseköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz, özellikle bonzai başta olmak üzere uyuşturucu ile mücadele konusunda da çalışma yapılması için birlikte hareket edilmesini istedi.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR