Ömer Çeker’den promosyon ihalesine tepki

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, önceki gün temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Düzenlenen to...

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, önceki gün temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Düzenlenen toplantıya Arif Balcı, Derince İlçe Temsilcisi Mustafa Çifcioğlu, baş temsilciler Tahir Saklaman, temsilci Mehmet Sadık Zafer, şube delegesi Yaşar Topal, Körfez İlçe Temsilcisi Muammer Erhan, Bilal Arıcıoğlu, temsilci Arif Balcı ve Ergül Kömer katıldı.

 

“TAM BİR REZALET”

Sağlık konusundaki gelişmeleri temsilcilerle paylaşan Başkan Çeker, promosyon ihalesinin tek merkezden yapılmasına tepki gösterdi. İhalenin b.u şekilde yapılmasının 275 bin sağlık personelini mağdur ettiğini dile getiren Çeker, hükümetin ortağı olarak görev yaptığını ileri sürdüğü sendikanın da Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’ndaki promosyon anlaşmasında bir rezalete imza attığını söyledi.

 

ÖRNEKLERİ ANLATTI

İhalenin 5 yıllık olarak yapıldığını belirten Çeker, “Her yıl için 475 TL ödenmesini kabul ettiler. Bu anlaşmayı kabul etmek mümkün değil. Akıl alacak bir olay yaşanmadı. Promosyon anlaşmasında kişi sayısı ne kadar artarsa çalışanın alacağı parada o ölçüde artmaktadır.

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde yetkili Türk Eğitim-Sen ve Türk Sağlık-Sen şubeleri, promosyon anlaşmasında 3 yıllığına tek seferde ödenmek suretiyle 2 bin 350 TL karşılığında anlaşma imzalandı. Ege Üniversitesi’nde Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversite şubemizde 3 yıllığına tek seferde peşin olarak kişi başına 2 bin 158 TL’lik promosyon anlaşması imlzaladı” diye konuştu.

 

GÜÇLERİ YETMEDİ

Sendikanın ‘Masadan çekildik, 475 TL’ye yükseldi’ sözlerine de tepki gösteren Çeker, “Bari bütün parayı tümüyle isteseydiniz. Hiç olmazsa çalışanlar toplu şekilde bir soruna kullanırlardı. Güçleri sadece 55 TL yükseltmeye yetmiş. Bu anlaşma ile 275 bin sağlık çalışanının 5 yıllık emeğini yok ettiler. Hükümetin paydaşı olan sarı sendika alanlaın değil salonların sendikası olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

04 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR