Speedy, Mart&'ta İzmit’te açılıyor

Carrefour AVM’nin otopark alanında her marka otomobile bakım hizmeti sunacak olan Speedy Oto Bakım Servisi, mart ayında faaliyete geçecek. İzmitli ola...

BÜYÜT

Carrefour AVM’nin otopark alanında her marka otomobile bakım hizmeti sunacak olan Speedy Oto Bakım Servisi, mart ayında faaliyete geçecek. İzmitli olan ve Amerika’da işletme, Kocaeli Üniversitesi’nde de halkla ilişkiler okuyan Özgür Canay, 6 yıl önce Adapazarı’nda açtığı Speedy’den sonra 2. servisini İzmit’te hayata geçiriyor. Yetkili servisler ile sanayinin ortasında olduklarını ifade eden Canay, her şeyin tek noktada buluştuğu Carrefour’da araç bakımının artık çok zor olmayacağını belirtti. Canay, Speedy hakkındaki sorularımıza cevap verdi.

Speedy, Kocaeli’de nerede ve nasıl hizmet sunacak?
Speedy markası 60 yıl önce kuruldu. Avrupa’da 2 bin 500’den fazla bayisi var. Türkiye’de ise 20 bayi ile çalışmalarına devam ediyor. 15 ülkede hizmet veren ve Avrupa’da sektöründe lider olan Speedy, Kocaeli’ye farklı bir soluk getirme aşamasında. Carrefour otoparkında hizmete girecek oto bakım servisi, 230 metrekarelik alanıyla aynı anda 4 araca bakım yapabilecek. Otomotiv alanında eğitimlerini tamamlamış 8 kişinin çalışacağı Speedy Oto Bakım Servisi, 7 gün boyunca sabah 10’dan akşam 10’a kadar açık olacak.

Diğer otomobil servisleriyle aranızdaki farkları açıklar mısınız?
Speedy’de her marka otomobile servis verilir ve sadece onaylı, uygun fiyatlı, orijinal yedek parça kullanılır. Gerekli hizmeti alabilmek için dilediğiniz anda Speedy’e gelebilirsiz. Çünkü Speedy’de randevusuz ve anında hizmet verilir. Ücretsiz kontrol, kesin fiyat var. Speedy’de araç kontrolü randevusuz ve ücretsizdir. Kontrol sonucu bir keşif listesi oluşturulur ve sadece bu listedeki işlemler gerçekleştirilir. Size fatura edilen tutar, keşif listesindeki tutarla bire bir aynıdır. Dilerseniz yapılan işlemi aracınızın başında izleyebilir ve değişen parçaları geri alabilirsiniz.

Bakıma gelen araçların farklı olması nedeniyle zorlanıyor musunuz?
Teknisyenlerimiz markaları, yaşları, kilometreleri ne olursa olsun, en yeni modeller dâhil olmak üzere, tüm araçlara müdahale edebilmek için düzenli olarak eğitim görmektedirler. Güveninizi kazanmak için, herhangi bir müdahaleden önce sizi Speedy’ ye getiren sorunu açıkça belirlemek için ücretsiz bir rapor hazırlıyoruz.

Bakım ve fiyatlarda nasıl bir hizmet sunuyorsunuz? Herkesin bütçesine uyar mı?
Servis dâhil, kaliteli ürünleri size en iyi fiyata sunuyoruz. Bütçenizi mümkün olduğunca göz önünde tutarak en doğru fiyata tam güvenli bir sürüş sağlamanız için ihtiyaçlarınıza cevap vermek istiyoruz.

Bakım süresi neye göre değişiyor? Müşteri en fazla ne kadar bekliyor?
Soruna anında müdahale ediyoruz. Yükümlülüklerimizi en kısa sürede yerine getirmek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Aracınızı asgari zamanda teslim etmek amacıyla merkezlerimiz her türlü müdahale için geniş çaptaki gerekli parçaları stoklarında tutuyorlar ya da hızlı sipariş ile getirtiyorlar.

Çalışmalarınız ve kullandığınız parçaların garantisi var mı?
Her türlü orijinal parça ve işçilik, Türkiye ve Avrupa’daki tüm Speedy servis noktalarında garanti kapsamındadır. Garanti, orijinal faturanın tarihi üzerinden asgari olarak iki yıl geçerlidir.

Speedy’de çalışanların eğitimi ve yeterliliği nasıl oluyor?
Uzmanlar sürekli eğitimde. İlk işe alımda teknisyenlerimiz mekanik yeterlilikleri doğrultusunda seçilmişlerdir. Araç modellerinin gelişimiyle birlikte teknisyenlerimizin yeterlilikleri de gelişiyor. Düzenli olarak teknisyenlerimiz yeni teknolojiler konusunda eğitiliyorlar. Bu sayede uygun süreçlerde ve zaman aralıklarında her çeşit araca müdahale etmek için hazır bulunuyorlar. Teknisyenlerimizin eğitimi bizim için bakım kalitesi ve müşteri memnuniyeti için bir yükümlülüktür. Teknisyenlerimiz durum inceleme, uygulamalı seanslar, otomobil mühendisleriyle işbirliği, teorik katkılar, teknik yardım ve marka çeşitliliği konusunda eğitim almaktadırlar. Bu bize ekibimiz içinde geniş bir bilgi tabanı oluşmasını ve teknik yeterlilik paylaşımını ve birikimini sağlıyor.

Kullandığınız alet ve teçhizatlarınız teknoloji açısından nerede?
Teknolojinin zirvesindeyiz. Aracınıza kurallara uygun ve tam güvenli şekilde bir bakım sağlamak için gerekli olan elektronik teşhis aletleri ve teçhizatlarıyla ekibimizi donatmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Eğer aracınız yeniyse, birçok müdahale sırasında elektronik arıza tespit cihazı kullanımı kesinlikle gerekmektedir. Teknisyenlerimiz bu işlemi gerçekleştirmek için özellikle eğitilmiştir. Tüm teknisyenlerimiz, tüm araçların teknik bilgilerini barındıran elektronik teşhis aletleriyle donatılmışlardır.

17 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR