Kültür Evleri çoğalıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark’taki kültür evlerine yenilerini ekliyor. Farklı Kültürleri yaşatmak ve bu kültürleri halkın tanımasını sağlamak...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark’taki kültür evlerine yenilerini ekliyor. Farklı Kültürleri yaşatmak ve bu kültürleri halkın tanımasını sağlamak amacıyla kültür evleri oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Azeri Kültür Evi’yle kültür yelpazesini genişletiyor. Azeri Kültür Evi, Orta Asya’daki Türk yaşamını ve geleneklerini yansıtan bir mekân olacak.

LOJMAN KÜLTÜR EVİNE DÖNÜŞECEK
Azeri Kültür Evi Seka Fabrikası alanındaki 350 m² ikiz lojmanların tek plan üzerinde değerlendirilerek tadilat yapılmasıyla oluşacak. Kültür Evi’nin içinde kültürel etkinliklerin yapılabileceği sergi salonu, tanıtım ve sinevizyon odaları ile kütüphane ve idari birimler yer alacak. Anıtlar yüksek kurulunda gerekli izinlerin alınmasıyla proje hızla gerçekleştirilmekte.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Azeri kültür evi projesi kasamın da binanın çatısı komple yenilenecek. Bodrum katta drenaj hattı yapılarak su seviyesi altındaki bodrumun korunması sağlanacaktır. Yapının tüm duvarları tekrardan sıvanarak boyanacak. Zemin ahşap kaplama yapılacak. Kapı pencere doğramaları yenilenecek. Isıtma ve soğutma sistemleri kurulacak. Yapılan çalışmalarla Azeri kültür evinin yaklaşık %40 ı tamamlandı.

08 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR